Chutný piatkový dezert v podaní slovenských bekov: Chlapci spod Tatier ťahúňmi svojich tímov

Juraj Mikuš v predĺžení rozhodol o triumfe Pardubíc nad PlzňouJuraj Mikuš v predĺžení rozhodol o triumfe Pardubíc nad Plzňou Zdroj: hcdynamo.cz

PRAHA – Slovenský obranca Juraj Mikuš strelil dva góly vrátane víťazného v predĺžení a zabezpečil tak víťazstvo pre domáce Dynamo Pardubice 4:3 nad Plzňou v piatkovom stretnutí 23. kola českej najvyššej hokejovej súťaže. Predposlední "pernikári" ziskom dvoch bodov ukončili sériu piatich prehier.

Rozhodujúci gól zaznamenal aj ďalší slovenský obranca Milan Jurčina v drese lídra ligy Sparty Praha, v 56. minúte zvýšil na 3:2 a "rudí" zdolali Kladno na jeho ľade napokon 4:2. Skóroval aj útočník Juraj Mikúš, no Litvínov prehral v Zlíne 1:3 v zápase, ktorý bol súbojom slovenských brankárov Mareka Čiliaka a Jaroslava Janusa.

Z víťazstva sa po presnom zásahu nemohol tešiť ani Patrik Hrehorčák. Třinec neuspel po prehre v Olomouci 1:3 v treťom stretnutí v sérii a nevyužil možnosť dostať sa na druhú priečku v tabuľke.

Berani Zlín – Verva Litvínov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 10. Ferenc, 56. Fryšara, 59. Fořt – 12. MIKÚŠ (JÁNOŠÍK)
/M. Čiliak celý duel a 29 zásahov - J. Janus celý duel a 23 zásahov/

Energie Karlovy Vary – Mountfield Hradec Králové 2:3 pp (0:2, 2:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 28. Polák, 31. Polák (GRAŇÁK) – 1. Smoleňák, 8. Pavlík, 61. Klíma

HC Olomouc  – Oceláři Třinec 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 28. a 60 Knotek, 25. Nahodil,– 8. HREHORĆÁK (GERNÁT)

Rytíři Kladno – Sparta Praha 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Góly: 6. Machač, 26. Zelingr – 3. Dvořáček, 33. Košťálek, 56. JURČINA, 60. Rousek

Dynamo Pardubice – Škoda Plzeň 4:3 pp (1:0, 1:0, 1:3 – 1:0)
Góly: 35. a 62. MIKUŠ, 13. Machala, 60. Holland – 42. Straka, 45. Vráblík, 47. Moravčík

Viac o téme: Milan Jurčina Jaroslav Janus Sparta Praha Škoda Plzeň Juraj Mikuš Oceláři Třinec Mountfield Hradec Králové Marek Čiliak HC Olomouc Patrik Hrehorčák Rytíři Kladno Verva Litvínov Dynamo Pardubice Berani Zlín Energie Karlovy Vary