VIDEO Medvede sa uložili na zimný spánok, potom zazvonil budíček: České hviezdy opäť raz kraľovali!

Českí Davidovia - Krejčí a Pastrňák opäť hlavnými režisérmi víťazstva BruinsČeskí Davidovia - Krejčí a Pastrňák opäť hlavnými režisérmi víťazstva Bruins Zdroj: SITA/AP/Michael Dwyer

BOSTON - Hokejisti Bostonu Bruins otočili v piatok domáci zápas NHL s New Yorkom Rangers a zvíťazili 3:2 po predĺžení. V ich drese odchytal celý duel slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý kryl 26 striel a pripísal si aj asistenciu na víťazný gól Davida Krejčího v 62. minúte. V zostave domácich nechýbal kapitán ani Zdeno Chára, ktorý odohral 23:39 min. a pripísal si 3 hity.

Boston dosiahol na ďalšie dva body po obrate, lebo ešte v závere druhej tretiny prehrával 0:2. Rangers poslal do vedenia v 15. minúte Pavel Bučněvič a druhý gól pridal v 27. minúte Filip Chytil. Dvadsaťročný český útočník prekonal gólmana Jaroslava Haláka dorážkou po rýchlom protiútoku a trafil sa ôsmykrát v sezóne.

Obrat Bruins začal poldruha minúty pred druhou sirénou znížením Seana Kuralyho a vo 45. minúte Pastrňák vyrovnal. Najlepší strelec NHL najprv neuspel sám pred Henrikom Lundqvistom, ale o niekoľko sekúnd neskôr sa nemýlil strelou bez prípravy z ľavého kruhu. Pri jeho 24. góle v 26. zápase sezóny asistoval Krejčí.

Jaroslav Halák a Zdeno Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Michael Dwyer

Pastrňák krajanovi prihrávku vrátil v druhej minúte predĺženia po krásnej individuálnej akcii. Dvadsaťtriročný havířovský rodák sa pomocou sťahovačky pretiahol medzi dvoma hráčmi Rangers a takmer od bránkovej čiary našiel spätnou nahrávkou voľného Krejčího, ktorý strelou do odkrytej bránky ukončil zápas.

BOSTON BRUINS - NEW YORK RANGERS 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 39. Kuraly (DeBrusk, Carlo), 45. Pastrňák (Krejčí, DeBrusk), 62. Krejčí (Pastrňák, HALÁK) - 15. Buchnevič (DeAngelo, Trouba), 27. Chytil (Strome, Panarin)

Tampa Bay prišla o dvojgólové vedenie vo Washingtone

Hokejisti Washingtonu Capitals v noci na sobotu zvíťazili v domácom zápase NHL nad Tampou Bay Lightning 4:3 po predĺžení. V drese hostí chýbal slovenský obranca Erik Černák, ktorý si odpykával dvojzápasový trest. Za Washington odohral vyše 7 minút Richard Pánik a pripísal si štyri trestné minúty.

Prvé vylúčenie Pánika využil v 19. minúte Brayden Point, pre ktorého to bol 100. zásah v NHL. Capitals po druhej tretine prehrávali 1:3. V úvode tretieho dejstva skorigoval Jakub Vrána a v 52. minúte vyrovnal v presilovej hre Alexander Ovečkin. O druhom bode pre domácich rozhodol v 64. minúte Dmitrij Orlov. Hostia prehrali aj druhý zápas bez Černáka.

Brankár St. Louis Jake Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Brandon Wade
Vydarený večer zažil Nathan MacKinnon, ktorý k triumfu Colorada nad Chicagom prispel štyrmi gólmi. V 59 sekunde stretnutia otvoril skóre, na ďalšie zásahy prihral. Úradujúci víťaz Stanleyho pohára St. Louis triumfovali v Dallase 3:1. Andrej Sekera strávil v drese Stars na ľade takmer sedemnásť minút, do štatistík sa však nezapísal. Prvú prehru pod novým trénerom Sheldonom Keefeom utrpelo Toronto, ktoré podľahlo v Buffale 4:6. "Javorové listy" neuspeli po troch víťazstvách.