Triler do posledného hvizdu: VIDEO Schalke sníva majstrovský sen, výbuch radosti v 86. minúte

Gólové oslavy hráčov SchalkeGólové oslavy hráčov Schalke Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

GELSENKIRCHEN - Futbalisti Schalke 04 Gelsenkirchen zvíťazili v piatkovom domácom zápase 13. kola nemeckej bundesligy nad Unionom Berlín 2:1. S 25 bodmi sa dotiahli v tabuľke na vedúcu Borussiu Mönchengladbach, ktorá má zápas k dobru.

Schalke poslal do vedenia v 23. minúte tvrdou ranou z voleja Benito Raman. Hostia vyrovnali o 13 minút neskôr vďaka Marcusovi Ingvartsenovi, ktorý premenil pokutový kop nariadený podľa všetkého za nafilmovaný pád. Keď už zápas smeroval k deľbe bodov, ktorá by bola pre Schalke už štvrtá za sebou na domácom trávniku, rozhodol v 86. minúte krížnou strelou z hranice vápna nemecký reprezentant Suat Serdar.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Union Berlín 2:1 (1:1)
Góly: 23. Raman, 86. Serdar - 36. Ingvartsen

Viac o téme: Bundesliga FC Schalke 04 1. FC Union Berlín
  • Zdroj: TASR, ČTK