Michalovčania si brúsia tesáky na prvú šestku: Nečakané rošády na východe, zmena je život!

Eduard Šimun (vľavo) ešte v drese Nitry v zápase s Michalovcami
Eduard Šimun (vľavo) ešte v drese Nitry v zápase s Michalovcami

MICHALOVCE - Zmenám sa nevyhol ani HK Dukla Ingema Michalovce, ktorý ohlásil po jednom mene v kolónke odchodov i príchodov. Nováčik najvyššej slovenskej hokejovej súťaže sa stal zamestnávateľom Eduarda Šimuna. Dvadsaťštyriročný stredný útočník v uplynulých dňoch ukončil pôsobenie v HK Nitra. Zo Slovana Bratislava má skúsenosti z KHL, sedemkrát si obliekol aj dres reprezentácie Slovenska.

"S trénerom Miroslavom Chudým sa poznám od šestnástich rokov, keď ma vytiahol do juniorky Banskej Bystrice a následne o rok aj aj do áčka. Určite to bol jeden z dôvodov, prečo som kývol na michalovskú ponuku. Bol to jeden z trénerov, ktorý nakopol moju seniorskú kariéru a ja sa mu to pokúsim teraz vrátiť," vyjadrila sa pre klubový web nová posila Dukly.

Naopak, z michalovského tímu odišiel do majstrovskej Banskej Bystrice Radoslav Mesaroš, ktorý sa dohodol na zmluve do konca sezóny. "Pre Mesiho prišla ponuka od úradujúceho banskobystrického šampióna. Ja som sa s ním o tom bavil a aj on to cíti tak, že preňho to bude posun v kariére. Boli by sme išli proti nemu, keby sme mu to neumožnili. Ja sám poznám tento klub a sám som mu ho odporučil. Určite je to však pre neho výzva," podotkol k odchodu 21-ročného útočníka tréner HK Dukla Miroslav Chudý.

Mesaroš berie presun do Banskej Bystrice ako posun v kariére: "Je to pre mňa obrovská motivácia. Ponuka majstra ma milo prekvapila. Urobím všetko preto, aby som sa tam presadil."


Tagy: Miroslav Chudý Tipsport liga Eduard Šimun HK Dukla Ingema Michalovce Radoslav Mesaroš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Henrich Mišovič

DISKUSIA