Toto naozaj prestrelil... Definitívne KO lodivoda Flames, podobné excesy sú neakceptovateľné!

Peters rezignoval na post trénera Calgary Flames
Peters rezignoval na post trénera Calgary Flames

CALGARY - Bill Peters, ktorého bývalý zverenec obvinil z rasistických urážok, odstúpil z funkcie trénera hokejistov Calgary Flames. Päťdesiatštyriročný kanadský kouč dnes zaslal rezignáciu generálnemu manažérovi Flames Bradovi Trelivingovi a ten ju prijal. Kanadský tím povedie ako dočasný kouč asistent Geoff Ward.

Petersa obvinil začiatkom týždňa z rasizmu hokejista nigérijského pôvodu Akim Aliu, ktorý pod ním hral v sezóne 2009/10 v Rockforde IceHogs, farmárskom tíme Chicaga Blackhawks. Teraz tridsaťročný hráč uviedol, že Peters v jeho prítomnosti niekoľkokrát použil slovo "neger", pretože sa mu nepáčila hudba, ktorú púšťal v kabíne.

Calgary po vznesenom obvinení Petersa okamžite oddelili od tímu, ktorý prevzal Ward, a začalo prípad prešetrovať. Kauzou sa začala zaoberať aj NHL. Peters sa v stredu za incident, ktorý označil za ojedinelý, ospravedlnil v tlačovom vyhlásení.

Aliu nebol jedinou obeťou

Na správanie trénera sa krátko po skúsenom hokejistovi sťažoval aj český obranca Michal Jordán. Súčasný hráč Chabarovsku na twitteri a potom pre zámorské médiá uviedol, že ho kouč počas spoločného pôsobenia v Caroline napadol. Počas zápasu ho kopol do chrbta, iného hráča zase udrel do hlavy.

Peters trénoval Carolinu v rokoch 2014-2018. V Calgary pôsobil od vlaňajška a Flames v minulej sezóne doviedol k prvému víťazstvu v divízii po 13 rokoch. Podieľal sa tiež na triumfoch Kanady na majstrovstvách sveta v rokoch 2015 a 2016 aj víťazstve na Svetovom pohári.


Tagy: Calgary Flames Bill Peters Akim Aliu

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
Športky Koláž - SITA/AP/The Canadian Press/Jeff McIntosh/Liam Richards

DISKUSIA