Debakel 0:8 mal byť poslednou kvapkou: Liptáci vybuchli v Košiciach, Stehlík sa rozhodol skončiť

Zľava: Andrej Kollár z HK Nitra a Richard Stehlík z MHK 32 Liptovský Mikuláš
Zľava: Andrej Kollár z HK Nitra a Richard Stehlík z MHK 32 Liptovský Mikuláš

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Slovenský hokejový obranca Richard Stehlík už nie je hráčom tipsportligového MHk 32 Liptovský Mikuláš. V klube skončil na vlastnú žiadosť. Informovala o tom oficiálna stránka klubu.

Tridsaťpäťročný Stehlík sa v lete 2019 po roku vrátil k vrcholovému hokeju a dohodol sa s vedením Liptákov, v ktorých drese pôsobil už v ročníku 2016/2017. V sezóne 2019/2020 stihol odohrať 16 stretnutí, v ktorých strelil 4 góly. Posledný duel odohral v predohrávanom zápase 26. kola na ľade Košíc, ktorý Liptáci prehrali 0:8.

Stretnutie sa pre Stehlíka skončilo predčasne, keď dostal trest na 10 minút a do konca zápasu za nešportové správanie. "Po tom zápase prišiel za nami s tým, že si chce vziať čas na rozmyslenie. Po zápase v Košiciach sa už nepripravoval s mužstvom a vynechal aj zápasy vo Zvolene a s Budapešťou. Následne inicioval stretnutie, na ktorom sme si vyjasnili situáciu a Rišo sa rozhodol ukončiť sezónu. Je nám ľúto, že sa takto rozhodol. Navrhli sme mu, že by sme boli radi, aby bol naďalej v štruktúrach klubu. Svoje rozhodnutie nateraz ukončiť kariéru odôvodnil tým, že sa nemôže naplno venovať hokejovým povinnostiam. Za jeho rozhodnutím stoja rodinné povinnosti a aj začínajúca pracovná kariéra," uviedol generálny manažér MHk 32 Liptovský Mikuláš Milan Čanky.


Tagy: Richard Stehlík MHk 32 Liptovský Mikuláš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Martin Havran

DISKUSIA