Arsenal bez manažéra iba 24 hodín a už to prišlo: Kanonieri majú na zozname manažérsku bombu!

Pierre-Emerick Aubameyang a jeho gólové oslavy
Pierre-Emerick Aubameyang a jeho gólové oslavy

LONDÝN - Od prepustenia španielskeho manažéra Unaia Emeryho uplynulo niečo viac ako 24 hodín a britský futbalista žurnalista David Ornstein už prišiel s veľmi zaujímavou novinkou.

Vedenie Arsenalu sa pozerá po náhrade za prepusteného Španiela a na zoznam si napísalo ďalšieho, primárne španielsky hovoriaceho manažéra. Mauricio Pochettino prišiel o prácu v Tottenhame iba minulý týždeň, no je celkom evidentné, že do služieb by ho najradšej ulovili všetky ťažké váhy futbalového sveta. 

Ornstein uvádza, že Pochettino si po päť a pol ročnom pôsobení v Tottenhame venoval krátku prestávku, avšak o ponuky nebude mať núdzu. Za najvážnejšieho ašpiranta na jeho služby je považovaný Bayern Mníchov, ktorý po odvolaní Nika Kovača zatiaľ dočasne vsadil na Hansa-Dietera Flicka, no uvoľnenie "Pocha" istotne rozprúdilo diskusie aj v Bavorsku a nebolo by prekvapujúce, keby argentínsky manažér zamieril práve tam. 

Stane sa Lewandowski zverencom Mauricia Pochettina?

Okrem mníchovského titana nemá na ružiach ustlané ani Ole Gunnar Solskjaer. Fanúšikov si síce získal rečami o prinavrátení DNA Manchestru United, poskytovaním šancí pre mladíkov, no jeho tímu dosiaľ chýba jasná herná pečať, ktorú napríklad vidieť u Franka Lamparda v Chelsea. Manažment United však vyjadril Solskjaerovi podporu. 

Pochettino strávil v na severe Londýna päť a pol roka a za ten čas si vybudoval povesť kouča preferujúceho atraktívny futbal s ofenzívnym poňatím. V jeho vitríne ale chýbajú potrebné trofeje, manažment Arsenalu na tento fakt neprihliada, hoci vyhlásil, že sa chce čím skôr znova biť o trofeje.

Okrem atraktívneho herného prejavu doviedol klub v sezóne 2015/16 na druhé miesto tabuľky (najlepšie umiestnenie v histórii) a z hráčov ako Harry Kane či Dele Alli urobil kľúčové osobnosti mužstva. V minulom ročníku sa prebojoval po fantastickej jari do finále Ligy majstrov, v ktorom podľahol Liverpoolu 0:2, pričom jeho mužstvo nepredviedlo optimálny výkon. 

Mauricio Pochettino po senzačnom semifinálovom obrate proti Ajaxu Amsterdam

Pochettinovi treba vyjadriť kredit za to, že udržal Tottenham v boji medzi silnými klubmi s výraznejšími finančnými obnosmi. Manchester City sa môže spoľahnúť na arabské peniaze svojich majiteľov, Manchester United či Chelsea majú taktiež po peňažnej stránke iné možnosti než boli poskytnuté Pochettinovi. Známa je hlavne prestupová diéta trvajúca 18 mesiacov. 

Ak by sa 47-ročný rodák z argentínskeho Murphy rozhodol spojiť budúcnosť s Arsenalom, išlo by o dosť kontroverzný presun na poste manažéra. Navyše pri prihliadnutí na fakt, že Pochettino jedného dňa vyhlásil zaujímavú vetu, ktorú by v prípade podpisu s Gunners poprel. "Nikdy nebudem manažér Barcelony alebo Arsenalu, pretože som tak identifikovaný Tottenhamom a Espanyolom (hlavný rival FC Barcelona)," povedal v roku 2018. 


Tagy: Arsenal Londýn Tottenham Hotspur Unai Emery Mauricio Pochettino

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP - Dave Thompson

DISKUSIA