Pred rokom ronil slzy, dnes predviedol heroický výkon: Zasnežené kopce majú staronového vládcu!

Thomas Dressen
Thomas Dressen

LAKE LOUISE - Nemecký lyžiar Thomas Dressen zvíťazil v sobotnom zjazde Svetového pohára v kanadskom stredisku Lake Louise. Časom 1:46,81 zdolal o dve stotiny sekundy Taliana Dominika Parisa, tretie miesto obsadili Švajčiari Carlo Janka a Beat Feuz, ktorí za víťazom zaostali zhodne o 0,26 s.

Úvod pretekov v mrazivých a slnečných podmienkach patril švajčiarskym farbám, keď sa na pódiových priečkach vynímali Janka, Feuz aj Mauro Caviezel. Potom do boja o víťazstvo prehovoril Paris, ktorého čas však ešte tesne zlepšil Dressen so štartovým číslom 13. Na všetkých medzičasoch síce bol v červených číslach, ale do záverečnej pasáže "Double Trouble" s dvoma veľkými terénnymi nerovnosťami si vypracoval dobrú rýchlosť a tá ho v cieli vyniesla na prvú pozíciu.

Je to zázrak

"Ani mi nenapadlo, že by to mohlo takto dopadnúť. Je to zázrak. Musí do seba všetko zapadnúť, aj tie najmenšie chyby majú ďalekosiahle následky. Dnes mi všetko vyšlo skvele," radoval sa Dressen, ktorý sa po vlaňajších triumfoch v Kitzbüheli a Kvitfjelli a dnešným víťazstvom v Kanade stal prvým Nemcom, ktorý v SP vyhral tri zjazdy.

Dvadsaťšesťročný Nemec dosiahol tretie víťazstvo v kariére SP, všetky má na konte v zjazde. V Lake Louise to pritom bol jeho prvý štart presne po roku, 30. novembra 2018 utrpel vážne zranenie kolena pri páde v americkom Beaver Creeku.

Výsledky zjazdu SP v Lake Louise:

1. Thomas Dressen (Nem.) 1:46,81 min, 2. Dominik Paris (Tal.) +0,02 s, 3. Carlo Janka, Beat Feuz (obaja Švaj.) obaja +0,26, 5. Matthias Mayer (Rak.) +0,42, 6. Mauro Caviezel (Švaj.) +0,47, 7. Vincent Kriechmayr (Rak.) +0,66, 8. Kjetil Jansrug (Nór.) +0,80, 9. Adrien Theaux (Fr.) +1,12, 10. Steven Nyman, Travis Ganong (obaja USA) obaja +1,31

Celkové poradie SP (po 3 súťažiach):

1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 113 bodov, 2. Dressen a Alexis Pinturault (Fr.) po 100, 4. Paris, Clement Noel a Mathieu Faivre (obaja Fr.) po 80

Poradie zjazdu (1):

Dressen 100, 2. Paris 80, 3. Janka a Feuz po 60, 5. Mayer 45, 6. Caviezel 40


Tagy: Carlo Janka Dominik Paris Lake Louise Beat Feuz Thomas Dressen

Zdroj:
TASR, ČTK
Foto:
SITA/AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press

DISKUSIA