VIDEO Ronaldo zachránil Juventus od blamáže: Škriniarovci už na tróne, Kucka na netradičnom poste

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP - Alessandro Di Marco

MILÁNO - Futbalisti SSC Neapol prehrali v nedeľňajšom stretnutí 14. kola Serie A doma s Bolognou 1:2. Úradujúci taliansky vicemajster nevyhral už šesť zápasov za sebou.

S Bolognou síce "Partenopei" otvorili skóre gólom španielskeho útočníka Fernanda Llorenteho, hostia však dvomi gólmi otočili skóre. Llorente skóroval aj v piatej minúte nadstaveného času, gól však pre ofsajd neplatil. Po štyroch zápasoch tak zverenci Srba Sinišu Mihajloviča zaznamenali opäť plný bodový zisk.

Futbalisti Interu Miláno aj so slovenským obranom Milanom Škriniarom zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 14. kola Serie A doma nad Spalom 2:1. Výhra ich posunula do čela najvyššej talianskej futbalovej súťaže.

"Modro-čierni" preskočili o bod Juventus Turín, ktorý v otváracom zápase neďelňajšieho programu len remizoval na domácom ihrisku so Sassuolom 2:2. Inter položil základ svojho víťazstva už v prvom polčase, keď dvakrát skóroval argentínsky útočník Lautaro Martinez. Hostia síce na začiatku druhého polčasu strelili kontaktný gól, no zo San Sira napokon odišli bez bodu. Škriniar odohral v drese domácich celý zápas.

Druhý milánsky klub, AC Miláno dokázal zvíťaziť na pôde AC Parma, keď o troch bodoch pre "rosso-neri" rozhodol v závere duelu ľavý obranca Theo Hernandez. Za domácich nastúpil na netradičnom poste v strede útoku Juraj Kucka, odohral celé stretnutie. Naopak, v zostave Lazia chýbal aj tentoraz stredný obranca Denis Vavro, ktorý len z lavičky sledoval víťazstvo svojho tímu 3:0 nad Udinese Calcio, dvomi gólmi k nemu prispel útočník Ciro Immobile.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 14. kola talianskej futbalovej Serie A remizoval líder tabuľky Juventus Turín doma so Sassuolom 2:2. Turínčania sa ujali vedenia v 20. minúte po presnej strele Leonarda Bonucciho z hranice šestnástky. Hostia však o tri minúty neskôr zásluhou Jeremieho Bogu vyrovnali a v úvode druhého polčasu po chybe veterána Gianluigiho Buffona ich dostal do vedenia Francesco Caputo. Bod pre úradujúceho majstra napokon zachránil zásluhou premenného pokutového kopu Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo oslavuje penaltový Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP - Alessandro Di Marco

Futbalisti AS Rím zvíťazili v nedeľnom zápase 14. kola talianskej Serie A na pôde Hellasu Verona 3:1 a v tabuľke sú na 4. mieste.

Hellas Verona - AS Rím 1:3 (1:2)
Góly: 21. Faraoni - 17. Kluivert, 45. Perotti (z 11 m), 90.+2 Mchitarjan

Inter Miláno - SPAL Ferrara 2:1 (2:0)
Góly: 16 a 41. Martinez – 50. Valoti