VIDEO Tottenhamu pomohol k obratu: Mourinho šikovnému podávačovi lôpt splnil veľký sen!

José Mourinho
José Mourinho

LONDÝN - Tréner José Mourinho oslávil domáci debut na lavičke futbalistov Tottenhamu postupom do osemfinále Ligy majstrov. Spurs medzi najlepšiu šestnástku posunula výhra po obrate nad Olympiakosom Pireus 4:2. Portugalský kouč bol vďačný podávačovi lôpt, vďaka ktorého pohotovej reakcii londýnsky celok z následnej akcie vyrovnal na 2:2.

V 50. minúte sa lopta ocitla v aute, ale podávač okamžite podal inú loptu Aurierovi, ktorý pohotovo rozohral na Lucasa Mouru, po ktorého centri Harry Kane strelil dôležitý vyrovnávajúci gól. Natešený Mourinho si následne s mladým podávačom tľapol a objal ho.

"Milujem podobných inteligentných podávačov lôpt. Tiež som bol taký, keď som mal desať až šestnásť. Ako chlapec som v tom bol vynikajúci rovnako ako tento chalan. Číta hru, rozumie jej a pripísal si dôležitú nahrávku. Bol to pre neho veľký okamih, na ktorý nikdy nezabudne," povedal Mourinho pre BT Sport. "Nie je tam od toho, aby sa pozeral po tribúnach, reflektoroch alebo šáloch. Prežíva zápas a hrá ho veľmi dobre. Chcel som ho pozvať do šatne na oslavu, ale medzitým odišiel," uviedol Mourinho, ktorý ako prvý kouč v dejinách viedol tretí tím Premier League v Lige majstrov. Pred tým bol na lavičke Chelsea a Manchestru United.

Aj keď 15-ročný podávač lôpt Callum Hynes po utorňajšom zápase Ligy majstrov musel okamžite nastúpiť s rodičmi do auta a vyraziť domov, zaslúženej odmeny sa napokon predsa len dočkal. Keďže ho na druhý deň v škole čakal test z matematiky, tak si počas cesty domov v aute svietil baterkou na zošit aby sa učivo ešte doučil, nakoniec mu písomku učitelia preložili o dva dni neskôr. 

Už v sobotu sa ale mladému chlapcovi splnil veľký sen, keď ho samotný Mourinho pozval na tímovú desiatu s hviezdami Tottenhamu. Hráči Spurs sa práve pripravovali na súboj Premier League proti Bournemouthu, ktorý napokon zvládli po triumfe 3:2. Pri milom stretnutí si Callum užíval každú sekundu, s každým hráčom si podal ruku, pozdravil sa a popri jedení prehodil pár slov. Pochopiteľne bol z pekného darčeku celý unesený, rovnako tak aj jeho pyšná a hrdá mamka: "Zakaždým nám hovorí, že sa toho pri pozorovaní hráčov veľmi veľa naučí. Všetko sa potom snaží preniesť do svojej hry. Som na neho pyšná."


Tagy: José Mourinho Tottenham Hotspur Olympiakos Pireus Callum Hynes

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
profimedia.sk; Video: Spurs TV, Twitter

DISKUSIA