VIDEO Nemecký kanonier soptí na VAR: Výstavný hetrik neplatil... Je to jednoducho na h*vno!

Mario Gómez strelil hetrik, ktorý pre VAR neplatil
Mario Gómez strelil hetrik, ktorý pre VAR neplatil

BRATISLAVA - Futbalistom VfB Stuttgart sa v druhej najvyššej nemeckej súťaži nedarí, po zostupe im chýbajú góly kanoniera Maria Gómeza. Niekdajší reprezentačný útočník Nemecka strelecky mlčal od júla, ale v nedeľňajšom 15. kole II. bundesligy na ihrisku SV Sandhausen opäť ukázal svoje zakončovateľské kvality.

Presadil sa až trikrát. Malo to však chybu krásy, ani jeden z gólov - najmä druhý nožničkami bol výstavný - mu neuznali. O hetrik ho pripravil VAR a mužstvo VfB prehralo 1:2 napriek tomu, že nebolo slabším tímom. Utrpelo už piatu prehru, z toho tretiu na ihriskách súperov za sebou.

Domáci išli rýchlo do vedenia dvoma gólmi Aziza Bouhaddouza z 1. a 24. min. Ešte pred druhým gólom Sandhausenu však skóroval aj Gómez, ktorý napol sieť aj v nadstavenom čase I. polčasu, ako aj v 71. min. Stuttgartskú frustráciu spôsobili verdikty asistenta arbitra s videorozhodcom z Kolína nad Rýnom. Na základe systému VAR neuznali ani jeden z troch gólov 34-ročného útočníka tímu trénera Tima Waltera.

"Bol som priaznivcom tohto systému, pretože som si myslel, že to bude spravodlivé, ale pre nás útočníkov je to jedna katastrofa," uviedol Gómez bezprostredne po stretnutí do mikrofónu televízie Sky a k systému VAR dodal: "Ako je to momentálne nastavené, tak je to jednoducho na hovno."

 

Vo všetkých troch prípadoch mu hlavný arbiter Harm Osmer na ihrisku povedal, že len pár centimetrov svojho tela mal v postavení mimo hry. Útočník VfB spochybnil, či takéto rozhodnutia na hrane s kamerami umiestnenými najmä na malých štadiónoch, ako je ten v Sandhausene, sa dajú skutočne urobiť bez pochybností. Podľa Gómeza rozhodcovia na ploche za to nemôžu. On sám je však rád, že prevažnú časť kariéry má už za sebou. "Ešteže nemusím za týchto okolností hrať ďalších desať rokov."


Tagy: Mario Gómez VfB Stuttgart

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA