Sieň slávy českého hokeja sa čoskoro rozšíri: Pocta obrovských rozmerov čaká štyri osobnosti

Milan Hejduk
Milan Hejduk

PRAHA - Sieň slávy českého hokeja bude mať čoskoro už 138 členov. Vo štvrtok 12. decembra do nej počas slávnostného ceremoniálu vstúpia legendárny útočník Milan Hejduk, dvojica obrancov Radoslav Svoboda, Jiří Šlégr a tiež masér Miroslav Martínek. Noví členovia tejto elitnej spoločnosti dostanú špeciálny dres, ktorý im bude pripomínať tento výnimočný moment.

Milan Hejduk je držiteľom olympijského zlata z Nagana 1998 a o tri roky neskôr zdvihol nad hlavu aj Stanleyho pohár. V roku 2003 sa dokonca stal držiteľom ceny Maurica Richarda pre najlepšieho strelca NHL, ale k miestenke v Triple Gold Clube mu chýba zisk zlatej medaily z majstrovstiev sveta. Dlhodobo žije v USA, a tak ho podľa českých médii na slávnostnom ceremoniáli zastúpi jeho otec.

Naopak, v spomenutom 30-člennom zozname hráčov so zlatou trojkorunou je Jiří Šlégr. V národnom drese odohral 116 zápasov, pričom legendárny je najmä jeho presný zásah do siete Patricka Roya v semifinálovom dueli "turnaja storočia" v Nagane. Svoboda je zase majstrom sveta z roku 1985, kedy sa zo svojho posledného triumfu tešilo pred domácimi fanúšikmi mužstvo Československa.

"Sú tam všetci, ktorí si to zaslúžia. Pre českú, respektíve československú reprezentáciu spravili obrovský kus práce - nielen hráči, ale aj vybraný kustód. Myslím si, že to je cesta, ktorú si vážime," vyjadril sa aktuálny kouč reprezentačného tímu Miloš Říha, cituje ho web sport.cz. K zvoleniu je potrebný súhlas dvoch tretín žijúcich členov Siene slávy českého hokeja.


Tagy: Jiří Šlégr Milan Hejduk Radoslav Svoboda

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/David Zalubowski

DISKUSIA