Hlúpy výrok ho prenasleduje na každom kroku: Horká tabletka pre holandského velikána

Marco van BastenMarco van Basten Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

AMSTERDAM - Použitie nacistického slovného spojenia "Sieg heil!" v priamom televíznom prenose má pre niekdajšieho skvelého holandského futbalistu Marca van Bastena aj jeden špecifický dôsledok. Meno majstra Európy z roku 1988 vypadlo z videohry FIFA 20 Ultimate Team.

"Sme si vedomí nedávnych komentárov Marco van Bastena. Vývojár hry FIFA 20 sa odvoláva na rovnosť pre všetkých, preto bývalý futbalista aj tréner až do ďalšieho oznámenia nebude k dispozícii ako digitálny hráč," píše sa v tlačovej správe vývojárskej spoločnosti EA Sports.

Jeden z hráčov však na twitteri zareagoval, že to nie je celkom pravda. "Hráči FIFA 20, ktorí už mali Van Bastena vo svojom tíme, s ním môžu pokračovať. Takže meno Van Basten nie je úplne odstránené z hry," uviedol Matthias de Vlieger.

Päťdesiapäťročný rodák z Utrechtu sa za svoj nevhodný slovník medzitým ospravedlnil, ale v televízii Fox Sports neušiel trestu. Jeho týždenný plat putoval na konto holandského inštitútu, ktorý zvyšuje povedomie o 2. svetovej vojne. Televízia označila Van Bastenov výrok za hlúpy a nevhodný.

Viac o téme: Marco van Basten FIFA 20
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Peter Dejong
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články