Joshua s Ruizom sa nemôžu na nič sťažovať: V odvete je naliatých neuveriteľných 98 miliónov!

Andy Ruiz a Anthony Joshua si to rozdajú v odvete v saudskoarabskej Diriyah AreneAndy Ruiz a Anthony Joshua si to rozdajú v odvete v saudskoarabskej Diriyah Arene Zdroj: SITA/AP/Steven Paston

NEW YORK - Aktéri sobotňajšej odvety v boji o titul majstra sveta v ťažkej hmotnostnej kategórii v saudskoarabskej Diriyah Arene si rozhodne nemôžu sťažovať na nedostatočné finančné ocenenie. Súboj medzi americkým obhajcom Andym Ruizom a jeho britským vyzývateľom Anthonym Joshuom má byť štvrtý najštedrejšie dotovaný súboj histórie v profiringu.

Podľa britského periodika Daily Mail je v hre 98 miliónov amerických dolárov, z toho Joshua bez ohľadu na víťazstvo či prehru zinkasuje 66 miliónov libier.

Júnový súboj oboch týchto pästiarov v newyorskej Madison Square Garden sa skončil prvotriednou senzáciou, keďže Joshua utrpel prvú prehru v kariére obsahujúcej 22 duelov. Američan mexického pôvodu Ruiz poslal horúceho favorita až štyrikrát na zem, a to už v prvých siedmich kolách. Po poslednom štvrtom počítaní už viditeľne otrasený Joshua ledva stál na nohách a rozhodca odpískal koniec tzv. technickým K.O. Joshua po polroku tvrdí, že v Saudskej Arábii to bude v sobotu iný súboj ako predtým v USA.

"Prehodnotil som niektoré veci a opäť mám v sebe oheň. Urobil som toho dosť, aby som sa dostal na vyššiu úroveň. Som presvedčený o tom, že môžem zvíťaziť. Na profiúrovni boxujem od roku 2008 a tento súboj by mohol byť návratom do mojich mladších čias," vyhlásil 30-ročný Joshua pre BBC Sport.

Andy Ruiz a Anthony Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Steven Paston

Viac o téme: Anthony Joshua Andy Ruiz
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Steven Paston
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články