FOTO Fanúšikovia Slovana sa nevedeli zmestiť do kože: V Žiline rátajú škody po vandalizme

Spúšť po vandaloch v sektore hostí na štadióne MŠK Žilina
Spúšť po vandaloch v sektore hostí na štadióne MŠK Žilina

ŽILINA - V šlágri víkendového 17. kola základnej časti slovenskej futbalovej Fortuna ligy 2019/2020 sa diváci gólu nedočkali. MŠK Žilina remizoval so Slovanom Bratislava 0:0. O rozruch sa medzitým mimo ihriska postarala skupinka priaznivcov belasých, ktorá výrazne poškodila sektor hostí.

"V priebehu zápasu sa začalo v sektore hostí ničenie majetku a hrubý vandalizmus, pričom museli byť bezprostredne počas stretnutia prijaté opatrenia, aby sa predišlo ešte väčším škodám a zároveň, aby bol ochránený život a zdravie fanúšikov – keďže sa poškodila na toaletách elektroinštalácia a súčasne vodoinštalácia," píše sa v oficiálnom stanovisku MŠK Žilina. Predbežný, hrubý odhad škôd zatiaľ vyčíslili na 5-tisíc eur. Nakoľko ešte prebiehajú samotné rekonštrukčné práce a opravy, táto suma môže byť aj vyššia. 

Na celú situáciu zareagoval na svojom webe už aj ŠK Slovan Bratislava. Aktuálny líder tabuľky takéto konanie odsudzuje, no nesúhlasí s kolektívnou vinou. "V sektore hostí v Žiline bolo takmer šesťsto fanúšikov, pričom veľká väčšina z nich sa počas zápasu venovala výhradne podpore Slovana. Chceme zdôrazniť, že samotný zápas prebehol bez väčších bezpečnostných incidentov a bez prerušenia zo strany rozhodcu. Priamo po skončení zápasu sa nemuselo hovoriť a písať o udalostiach na tribúnach, ale len o dianí na ihrisku a atmosfére na štadióne. Dôrazne odsudzujeme konanie skupiny ľudí v sektore hostí, ktorí poškodili zariadenie štadióna. Takéto správanie je neakceptovateľné, za čo ospravedlňujeme MŠK Žilina a budeme pripravení vyrovnať vzniknutú škodu. V médiách sa opäť kolektivizuje vina a hovorí sa ako o „priaznivcoch Slovana,“ akoby 600 ľudí v sektore len rozbíjalo toalety a ničilo štadión. Nesúhlasíme s takýmto označením. Väčšina priaznivcov v sektore sa venovala výhradne podpore svojho tímu. Mnohí z nich sa aj verejne dištancovali od primitívneho konania jednotlivcov, ktorí ničili zariadenie štadióna. Rovnako ŠK Slovan sa dištancuje od takéhoto správania a sme pripravení podniknúť všetky možné kroky, aby bol vinníci identifikovaní a náležite potrestaní," uvádza Slovan.

Oba tímy sa spolu opäť stretnú už v stredajšom osemfinále slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup na ihrisku Slovana. 


Tagy: MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky, SITA
Foto:
Facebook - Ľubomíra Salajová Poliačková

DISKUSIA