V Bordeaux museli kvôli fanúšikom prerušiť zápas: Nasledoval gólový uragán domácich

Jimmy Briand z Girondins BordeauxJimmy Briand z Girondins Bordeaux Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek

BORDEAUX - Stretnutie 16. kola francúzskej ligy medzi futbalistami Bordeaux a Nimes bolo kvôli fanúšikom takmer na pol hodiny prerušené. Skupina priaznivcov domáceho klubu zišla na protest proti vedeniu v 11. minúte z tribún k trávnika a rozhodca radšej poslal oba tímy do šatní.

Niekoľko desiatok ultras Bordeaux, ktorým sa hovorí Ultramarines, kvôli sporom vo vedení klubu požadujú, aby odstúpil dlhoročný prezident Frédéric Longuépée. Ich protest trval 25 minút a domácich hráčov príliš nerozhodilo. Girondins aj vďaka hetriku nigérijského útočníka Josha Maji vyhrali 6: 0.

Podobne jednoznačné víťazstvo si mohli užiť fanúšikovia Brestu, ktorý deklasoval 5: 0 Štrasburg. Hetrikom sa blysol Argentínčan Cristian Battocchio.

Futbalisti Marseille vďaka bránke z penalty a gólové asistenciu Dimitriho Payet vyhrali 2: 0 v Angers a dotiahli sa na rozdiel dvoch bodov k vedúcemu Paris Saint-Germain. Úradujúci majstri má však k dobru dve stretnutia.

Ligue 1 - 16. kolo:
Girondins Bordeaux - Olympique Nimes 6:0 (2:0)
Góly: 24., 37. a 53. Maja, 76. a 87. Otavio, 58. De Preville

Stade Brest - Racing Štrasburg 5:0 (2:0)
Góly: 45.+1, 53. a 57. Batocchio, 20. Mendy, 90.+4 N'Goma (z 11 m)

SCO Angers - Olympique Marseille 0:2 (0:2)
Góly: 17. Sanson, 41. Payet (z 11 m)

Olympique Lyon - OSC Lille 0:1 (0:0)