Časy sa menia veľmi rýchlo: Kríza dynastie Golden State, NBA nútená pristúpiť k opatreniu

Veľká štvorka Golden State - zľava Steph Curry, Draymond Green, Klay Thompson a D'Angelo RussellVeľká štvorka Golden State - zľava Steph Curry, Draymond Green, Klay Thompson a D'Angelo Russell Zdroj: SITA/AP/Ben Margot

NEW YORK - Basketbalisti Golden State už nepriťahujú celoštátnu pozornosť. Finalisti posledných piatich ročníkov NBA sú vinou zranení hviezd v krízi a vedenie súťaže na to zareagovalo tým, že stiahlo z vysielania v celoštátnej televízii dva plánované zápasy Warriors.

Golden State Warriors hrajú bez zranených hviezdnych opôr Stephena Curryho a Klaya Thompsona, v lete navyše prišli o Kevina Duranta, ktorý odišiel do Brooklynu. Teraz za nich nastupujú nie príliš známe tváre. Šampióni z rokov 2015, 2017 a 2018 sú aktuálne so štyrmi výhrami z 22 zápasov na chvoste tabuľky celej NBA. 

Televízia ESPN mala pôvodne vysielať zápasy Warriors 13. decembra proti Utahu a o päť dní neskôr proti Portlandu. Miesto nich diváci na celoštátnom kanáli uvidia duely Minnesota - Los Angeles Clippers a Dallas - Boston.

NBA TV najbližšie odvysiela zápas behom stredajšieho večera, diváci si budú môcť vychutnať boj Los Angeles Lakers na palubovke Utahu Jazz, o deň neskôr príde k súboju majstrovského Toronta, ktoré doma hostí Houston Rockets. Piatková noc bude patriť dvom veľkým šlágrom, najskôr Denver vyzve v TD Garden domáci Boston, po nich si zmerajú sily Portland s Lakers.

Viac o téme: NBA Golden State Warriors Klay Thompson ESPN Stephen Curry
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Ben Margot
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy