VIDEO Žampa vie, ako reagovať na hejt: Je dobré vidieť veci aj z tohto pohľadu, tí, čo píšu, sú však...

Adam Žampa Adam Žampa Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

BRATISLAVA - Nedávno bol v našej relácii Štúdio Športky prítomný úspešný zjazdový lyžiar Adam Žampa, ktorého najväčším kariérnym úspechom je piate miesto na olympiáde v Soči. Patrí medzi najväčšie osobnosti, ktoré Slovensko odchovalo v tomto športe, a to nielen po stránke profesionálnej, ale i ľudskej. Ako každý známy človek, aj on sa musí často potýkať s nenávistnými reakciami rôznych ľudí na internete, ktorí sa na jeho adresu vyjadrujú hlavne v časoch, keď sa nie vždy všetko podarí podľa predstáv. Adam je však sympatický a veľmi priateľský človek, aj preto nás zaujímala jeho reakcia na internetový "hejt".

"Patrí to k športu podľa mňa, ale vždy, keď sa stretnem s hociktorým týmto "hejterom" a vysvetlím mu normálne, že skrátka robím maximum preto, aby som dosiahol čo najlepší výsledok, tak je to iné, ale je dobré počuť aj ten jeho názor. Práve takýto názor totiž niekedy tiež dokáže posunúť vpred. No ľudia, čo neustále vypisujú na internete tieto veci, sú podľa mňa častokrát tí nešťastní, ktorých niečo trápi," prezradil pre Športky s dávkou nadhľadu Adam Žampa. 

Adama sme sa pýtali aj na jeho pohľad na športovkyňu, ktorá spoločne s Petrom Saganom ovládla slovenský šport a v poslednom čase vzbudila najväčší záujem verejnosti. "Peťa Vlhová je hlavne veľmi veľký dríč, čo v Levi ukázala, keďže po prvom kole viedla a mala na dosah víťazstvo. Chybička ju pripravila o dobrý výsledok, čo sa v tomto športe stáva. Je to úplne normálna baba, ktorá je veľká bojovníčka a stále sa drží pri zemi, vždy sa snaží robiť všetko maximálne profesionálne. Myslím, že v tejto sezóne má na to, aby bojovala o veľký glóbus," konštatoval slovenský lyžiar. 

Adama sme sa v novom kvíze našej relácie Štúdio Športky pýtali na to, ktorý šport by robil, ak by nebol lyžiarom a ktorý zo športovcov je jeho veľkým vzorom. "Od malička som fanúšik Washingtonu Capitals, aj preto, že tam hral Peťo Bondra. Dnes som s ním dobrý kamarát, je to príjemne zvláštne, keď ho človek vníma dlho ako veľkú superstar a teraz ho reálne poznám. Strašne ma bavil hokej a keď som bol menší, chcel som hrať v NHL. Vybral som si napokon lyžovanie, pretože ma priťahovala rýchlosť a pochádzam z lyžiarskej rodiny," s úsmevom na tvári nám povedal rodák z Kežmarku. "Mojím obľúbeným lyžiarom je Bode Miller, pretože bol pretekár, ktorý do toho vždy šiel srdcom a dokázal robiť aj šou. Druhý je Ivica Kostelič," prezradil Adam Žampa. 

Viac o téme: FIS Adam Žampa
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Alessandro Trovati
  • Zdroj: športky

Súvisiace články