Mourinho pred šlágrom s Manchestrom: Vraciam sa späť na miesto, kde som bol šťastný

José Mourinho na lavičke Tottenhamu José Mourinho na lavičke Tottenhamu Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

MANCHESTER - V stredu večer sa manažér José Mourinho vráti do svojho prechádzajúceho pôsobiska, keďže v 15. kole anglickej Premier League privíta Manchester United na domácom trávniku londýnsky Tottenham Hotspur.

Mourinho nahradil na lavičke odvolaného Argentínčana Mauricia Pochettina a v posledných troch súťažných zápasoch dokázal s ´Kohútmi´ naplno bodovať. Na druhej strane Manchester United bojuje s hernou a výsledkovou krízou, takže pre manažéra Ole Gunnara Solskjera bude večerný šláger doslova kľúčový v boji o jeho zotrvanie na lavičke United. Samotný Mourinho cestuje do Manchestru s víťaznými chúťkami, ale voči svojmu bývalému tímu prechováva obrovský rešpekt, čo potvrdil aj pred týmto veľkým šlágrom.
 
"Vraciam sa späť na miesto, kde som bol šťastný. Mám skvelý vzťah s fanúšikmi United. Už som sa tam raz vrátil ako konzultant jednej udalosti a bol som doslova dojatý z toho, ako ma privítali. Teraz sa vraciam ako tréner s tímom, ktorý sa bude snažiť Manchester United poraziť. To dáva celej veci úplne iný pohľad. Viem, čo chcú. Je to opak toho, čo chcem ja. Chcem, aby Tottenham vyhral,“ povedal José.
 
"Očakávam, že počas zápasu na mňa zabudnú a budú sa sústrediť len na výsledok, ktorý budú chcieť dosiahnuť, ale úprimne… Manchester United je pre mňa v mojej knihe zážitkov, mojej histórie ako taký veľký pán. Mandela raz povedal: ´Nikdy nestratíš, buď zvíťazíš, alebo sa niečo naučíš.´ V mojej novej kancelárii mám dve fotografie z čias v United. Jedna je s mojím synom po víťazstve v Európskej lige, druhá po zisku Ligového pohára vo Wembley. V Manchesteri United som vyhral trofeje, ale rovnako sa aj naučil, že nie je pre mňa, aby som ich už viac riešil. Teraz ich ale analyzujem ako nášho súpera," dodal 56-ročný charizmatický kouč.
Viac o téme: Manchester United José Mourinho Tottenham Hotspur
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Frank Augstein
  • Zdroj: športky

Súvisiace články