O olympiáde môžu iba snívať: Dopovalo sa vo veľkom, väčšina nebola ani dospelá!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

LAUSANNE - Egypťania neuspeli s odvolaním sa v súvislosti s dvojročným zákazom štartu vzpieračov z tejto krajiny na medzinárodných podujatiach. Rozhodnutie Športového arbitrážneho súdu (CAS) je povestnou bodkou za šokujúcim prípadom z roku 2016, keď až sedem egyptských vzpieračov pozitívne testovali na anabolický steroid metandrostenolón.

Až päť z tejto sedmičky mladých športovcov ešte nebolo v dospelom veku. Celý prípad sa musel dôkladne prešetriť práve preto, že dopingové prípady mladistvých nie sú až taký častý jav vo vrcholovom športe. Súčasťou trestu je aj pokuta 200 000 USD pre vedenie egyptského vzpierania.

Dvojročný trest pre reprezentantov Egypta sa týka podujatí organizovaných Medzinárodnou vzpieračskou federáciou (IWF) vrátane kvalifikačných pretekov na olympijské hry v Tokiu či majstrovstiev sveta, ktoré sa uskutočnili v septembri v Thajsku. Na olympijské hry sa nevzťahuje sankcia, lebo ich hlavným garantom je Medzinárodný olympijský výbor. Vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti je však prakticky nemožné, aby sa na OH kvalifikovali vzpierači Egypta. Zástupcovia IWF zatiaľ nereagovali na emailovú otázku APl za akých okolností a či vôbec by sa mohli Egypťania predstaviť na OH 2020.


Tagy: Egypt

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA