FOTO Toto už prekročilo všetky hranice: Nevhodný vtip talianskych novín s rasistickým podtónom!

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku

MILÁNO/RÍM - Taliansku Serie A čaká v piatok predohrávka a jeden z dvoch ťahákov 15. kola. Na štadióne Giuseppeho Meazzu sa proti sebe postaví súčasný líder Inter Miláno a AS Rím. Súboj púta aj pozornosť národných denníkov a jeden z nich spropagoval tento zápas viac ako nevhodným spôsobom. Zapojil doň rasizmus, i keď malo ísť pravdepodobne o vtip.

Zápas bude okorenený stretnutím dvoch bývalých hráčov Manchestru United. Na strane Interu sa predstaví žiarivý strelec Romelu Lukaku a za Gialorossi z Ríma zase stopér Chris Smalling. Obom futbalistom prestup evidentne prospel, pretože obaja predvádzajú perfektné výkony a ich noví zamestnávatelia sú s nimi veľmi spokojní. 

Taliansky denník Corriere Dello Sport sa deň pred zápolením na slávnom San Sire "vyznamenal" titulkom, ktorý sa pravdepodobne minie svojmu účinku. Predná strana štvrtkového vydania novín hlása "Black Friday", čiže v preklade "Čierny piatok." 

Pracovníci novín akoby si neuvedomili, že Lukaku i Smalling majú tmavú pleť a takýto titulok nebol ani náhodou adekvátny. Navyše pri výraznom prihliadnutí na fakt, že v posledných mesiacoch sa výrazne rozmohol rasizmus na tribúnach a do nepríjemnej udalosti bol zahrnutý aj Romelu Lukaku. Nie raz, ale rovno dvakrát. 

Na nevhodný headline zareagoval aj AS Rím na svojom twittrovom účte, ktorý patrí spomedzi futbalových klubov medzi tie najvtipnejšie. Do statusu napísali: 

  • Nikto:
  • Absolútne nikto
  • Ani jedna duša

Cieľom médií na celom svete by pritom mal byť presný opak. Ničiť rasizmus, propagovať veci, ktoré tento odpad planéty neprestajne a za akýchkoľvek okolností odsudzujú. Corriere Dello Sport urobil presný opak. Taliansky denník síce poburujúcim titulkom myslel, že obom hráčom sa v nových kluboch darí a oboch hráčov priviedli za bagateľ. Smallinga možno áno, ale Lukaku vyšiel Inter na 65 miliónov eur, takže popis "Black Friday" nebol až tak presný.

 

 


Tagy: Inter Miláno AS Rím Chris Smalling Serie A Romelu Lukaku

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Luca Bruno; Twitter: AS Roma English

DISKUSIA