VIDEO Famózny Dúbravka v Premier League opäť čaroval, šialená kríza Arsenalu sa prehlbuje

Andy Carroll a Martin DúbravkaAndy Carroll a Martin Dúbravka Zdroj: SITA/AP - Danny Lawson

LONDÝN - Futbalisti Newcastlu United vyhrali vo štvrtkovom dueli 15. kola anglickej Premier League na ihrisku Sheffieldu United 2:0. Čistým kontom sa v bránke hostí blysol slovenský reprezentant Martin Dúbravka, ktorý zneškodnil viacero šancí strelecky aktívnejších domácich.

Newcastle poslal do vedenia po štvrťhodine hry presnou hlavičkou Allan Saint-Maximin po centri Javiera Manquilla z pravej strany. V 71. minúte poistil náskok hostí po brejku Jonjo Shelvey. Hráčí Newcastlu sa v tabuľke posunuli na 11. priečku.

Allan Saint-Maximin a jeho Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Danny Lawson

Futbalisti Arsenalu neuspeli ani v druhom zápase pod trénerom Fredrikom Ljungbergom a v 15. kole anglickej ligy prehrali 1:2 s Brightonom. Londýnsky tím tak zotrváva v hlbokej kríze, už deväť súťažných zápasov nevyhral, ​​čo sa mu stalo naposledy v roku 1977. V tabuľke sú "kanonieri" desiaty, s náskokom piatich bodov na pásmo zostupu.

Po odvolaní Španiela Unaia Emeryho remizoval Arsenal v nedeľu v prvom dueli pod koučom Ljungbergom 2:2 s nováčikom z Norwichu a dnes dopadol slávny klub ešte horšie. Na vedúcu trefu Adama Webstera z 36. minúty ešte dokázal zareagovať po miernom zlepšení po prestávke vyrovnaním Alexandre Lacazetteho, ale definitívnu ranu domácim zasadil v 80. minúte Neal Maupay. Brighton tak vyhral na Arsenale prvýkrát v histórii.

Sheffield United – Newcastle United 0:2 (0:1)
Góly: 15. Saint-Maximin, 71. Shelvey