VIDEO Senzačná Ledecká neprestáva udivovať: Český zázrak má pri nohách takmer celý svet!

Ester Ledecká
Ester Ledecká

LAKE LOUISE - Ester Ledecká má rada senzácie, presnejšie rada ich vytvára. Na zimných olympijských hrách v Pjongčangu v pretekoch super G s číslom 26 prekazila oslavy už takmer istej rakúskej víťazke Anne Veithovej a neskôr pridala víťazstvo aj z paralelného obrovského slalomu v snoubordingu, kde sa to už očakávalo.

Za dobre odštartovanú sezónu označila Ledecká svoje prvé víťazstvo v lyžiarskom Svetovom pohári. V kanadskom Lake Louise v piatok vyhrala zjazd a dnes si oblečie červené číslo vedúcej pretekárky disciplíny, z čoho je rovnako nadšená ako zo samotného víťazstva.

Ledecká sa stala prvou českou víťazkou zjazdu Svetového pohára. S číslom 26, s ktorým vlani šokovala triumfom v superobrovskom slalome na olympiáde, prešla cieľom o 35 stotín rýchlejšie ako druhá Corinne Suterová zo Švajčiarska.

Neskutočný pocit, skvelý štart do sezóny

"Veľmi som si jazdu užila a som pyšná na svoj tím. Toto si fakt zaslúžili a veľmi im ďakujem, ako ma na preteky pripravili. Dúfam, že budeme podobne pokračovať, že sa nám bude takto dariť. Je to skvelý štart sezóny," povedala Ledecká v rozhovore prostredníctvom marketingovej agentúry Sport Invest, ktorá ju zastupuje. "Je to neskutočný pocit. Mám na sebe červené číslo, čo je úžasné. A budem robiť všetko pre to, aby som ďalší preteky opäť uspela," uviedla.

Priznala, že bola po prejdení cieľom v podobnom úžase ako na olympijských hrách v Pjongčangu. "Bola som v šoku viac než ktokoľvek iný," citoval ju web FIS. Na trati mala pocit, že sa nedrží línie stanovenej trénerom Ondřejom Bankom. "Keď som prešla cieľom, nebola som sklamaná, ale ani super spokojná. Preto som bola z času prekvapená, ale čas sa počíta," usmiala sa.

Už pred cieľom sa jej hlavou preháňalo, že mohla ísť na trati lepšie. "Posledná dlhá pasáž po skoku je, nie nudná, ale ide sa len v postavení a nedá sa nič iné robiť. Dá sa len premýšľať a ja som si hovorila, že to nebolo také rýchle. Urobila som chybu tam a tam, ale keď som videla čas, tak som bola poriadne prekvapená. Je to senzačné."

Stále je čo zlepšovať

Na preteky sa dobre naladila ôsmym a piatym miestom v tréningu. Víťazná jazda bola podľa pražskej rodáčky ešte lepšia. "Odstránila som chyby, ktoré som v tréningoch robila. Ale nie všetky. Je tam stále čo zlepšovať a doháňať, ale myslím si, že sa mi jazda celkom podarila," pochvaľovala si dvadsaťštyriročná hviezda, ktorá lyže kombinuje so snowboardom, na ktorom vládne paralelným disciplínam.

Piatkové preteky začali s hodinovým oneskorením. Kvôli sneženiu organizátorom trvala dlhšie príprava zjazdovky. "Bolo to pre nich veľmi náročné. Mali s tým naozaj veľa práce a musím poďakovať všetkým dobrovoľníkom. Odviedli fantastickú prácu. Som rada, že to pustili, a že sa mi to takto podarilo," uviedla Ledecká.

Varovný signál všetkým pochybovačom

Po ďalšom veľkom víťazstve bude musieť ešte presviedčať zjazdársky svet, že nie je snowboardistka, čo si odskakuje na lyže. Na sociálnych sieťach aj zástupcovia alpskej sekcie FIS uvádzajú video s víťaznou jazdou slovami: "Pozrite, ako snowboardistka opanovala zjazd v Lake Louise." Ďalšiu šancu má Ledecká dnes o 20:30 SEČ, kedy je v Kanade na programe druhý zjazd.

Ledecká sa so 100 bodmi posunula na jedenástu priečku vo Svetovom pohári, líderka Shiffrinová má 366 bodov a Slovenka Petra Vlhová na treťom mieste 138 bodov. Česká pretekárka je zároveň líderka hodnotenia zjazdu o 20 bodov pred Švajčiarkou Suterovou


Tagy: Lake Louise zjazd Ester Ledecká

Zdroj:
ČTK, SITA
Foto:
SITA/Jeff McIntosh/The Canadian Press via AP; Video: YouTube/FIS Alpine

DISKUSIA