Zjazd v Beaver Creeku po roku opäť korisťou Feuza: Druhé miesto si podelili dvaja lyžiari

Švajčiarsky lyžiar Beat Feuz
Švajčiarsky lyžiar Beat Feuz

BEAVER CREEK - Švajčiarsky lyžiar Beat Feuz zvíťazil v sobotnom zjazde Svetového pohára. V americkom Beaver Creeku dosiahol čas 1:12,98 minúty, druhé miesto obsadili spoločne Francúz Johan Clarey a Rakúšan Vincent Kriechmayr, obaja zaostali o 41 stotín sekundy. Slovensko nemalo v tejto súťaži zastúpenie.

Tridsaťdvaročný Feuz sa vydal na trať s deviatkou a na zjazdovke Birds of Prey dokázal vygradovať svoju jazdu. Viedol od tretieho medzičasu a do záverečnej pasáže si priniesol aj vyššiu rýchlosť v porovnaní so súpermi na ďalších priečkach. V zjazde v Beaver Creeku triumfoval druhýkrát za sebou, keď nadviazal na prvenstvo z 30. novembra 2018. Celkovo si pripísal dvanáste víťazstvo v pretekoch SP, z toho deviate v kráľovskej disciplíne. "Všetko v mojej jazde vyšlo úplne perfektne," citovala Švajčiara agentúra DPA.

V sobotu sa darilo aj lyžiarom s vyššími štartovými číslami. Do elitnej desiatky sa prebojovali Nór Adrian Smiseth Sejersted (č. 32) na piatej, Američan Ryan Cochran-Siegle (č. 28) na šiestej či Francúz Matthieu Bailet (č. 26) na desiatej pozícii.


Tagy: zjazd Beat Feuz Vincent Kriechmayr Johan Clarey

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Robert F. Bukaty

DISKUSIA