VIDEO Obrovské faux pas organizátorov šampionátu: Slovenky neverili vlastným ušiam

Slovenským florbalistkam zahrali českú hymnu Slovenským florbalistkam zahrali českú hymnu Zdroj: Facebook - Šport v RTVS

NEUCHATEL - Slovenské florbalistky vstúpili do majstrovstiev sveta v Neuchateli vysokou prehrou 1:23 s obhajkyňami titulu Švédkami. V úvodnom zápase v základnej B-skupine sa v sobotu proti najväčším favoritkám na zlato strelecky presadila jedine Michaela Šponiarová v 10. minúte.

Slovenky však zažili studenú sprchu už pred samotným zápasom. Pri nástupe totiž namiesto našej hymny Nad Tatrou sa blýska, pustili organizátori do reproduktorov českú Kde domov můj. Naše dievčatá boli z tejto situácie značne pohoršené, náprava prišla až po pár sekundách. 

Pre zverenky Michala Jedličku budú dôležitejšie ďalšie dva skupinové súboje, v ktorých sa budú snažiť vybojovať priamy postup do štvrťfinále. Po dni voľna nastúpia v pondelok o 13.30 h proti Lotyškám a v utorok sa o 16.30 stretnú vo federálnom derby s Češkami. Do vyraďovacej fázy postúpia z výkonnostne silnejšej B-skupiny všetky štyri družstvá, prvé dva sa však prebojujú priamo do štvrťfinále, kým tímy na 3. a 4. priečke budú oň bojovať v predkole play off proti najlepším dvom tímom z výkonnostne slabšej C-skupiny.

Viac o téme: Slovensko Česko Švédsko Hymna
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook - Šport v RTVS; VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články