Skvelý úspech slovenských reprezentantov: Pištej s Balážovou sa dočkali premiérového triumfu

Ľubomír Pištej
Ľubomír Pištej

MARKHAM - Slovenskí reprezentanti Ľubomír Pištej, Barbora Balážová triumfovali na záverečnom šiestom tohtoročnom podujatí seriálu prestížnych stolnotenisových turnajov kategórie ITTF Challenge v kanadskom Markhame v miešanej štvorhre.

V nej potvrdili pozíciu najvyššie nasadeného páru. V sobotňajšom semifinále predviedli proti indickej dvojici Sharath Kamal Achanta, Manika Batrová obrat z 0:2 na 3:2 na sety a postupom do finále vylepšili svoje tohtoročné maximum z turnaja ITTF World Tour Hungarian Open v Budapešti. Pištej s Balážovou využili premiérovú účasť na celkové prvenstvo, keď následne vo finále mixu pokorili aj čínske duo Čao Čao-jen, Liou Si 3:1 na sety.

"Už v prvom kole sme hrali dobre, vysoko sme viedli s Rusmi, ale nezmyselne sme poľavili za stavu 2:0 a 8:3, súperi to otočili a znížili na 1:2 a v koncovke štvrtého setu sa Baša zranila. Chvíľu sa nehralo. Zápas sme vyhrali až v piatom sete. Od tohto momentu sa na nás lepili menšie či väčšie zranenia. Vo štvrťfinále sme sfúkli Američanov. V semifinále proti Indom som už mal zjavný problém s ramenom, keďže porcia zápasov tu bola veľká. Aj v tomto stretnutí sme hrali dobre ako počas celého turnaja, ale nedotiahli sme dobre rozbehnuté prvé dva sety. Následne sme však v ďalších troch absolútne dominovali a zaslúžene sme vyhrali. Nevedeli sme, čo mame očakávať od finále. Reprezentanti Číny majú kvalitu, aj keď nejde o prvých troch hráčov sveta. Prehrávali sme 1:1 1:5, tam sme si povedali, že musíme nútiť Číňanku hrať čo najviac, keďže robila chyby. To sa nám podarilo. V koncovke setu som dal Číňanovi svoju povestnú ´vývrtku´, ktorou som ho znemožnil. Evidentne ma mladý Číňan nemá naštudovaného, a preto mu odporúčam, aby ma začal sledovať na instagrame. Od tohto momentu sa naši súperi nevedeli spamätať a v ďalšom priebehu sme ich deklasovali," zhodnotil účinkovanie elitného slovenského dua Ľ. Pištej.

Slovenská dvojica potvrdila v tejto novej olympijskej disciplíne dobrú formu pred budúcotýždňovým vyvrcholením seriálu turnajov ITTF World Tour Grand Finals 2019, ktoré sa uskutoční v dňoch 12. - 15. decembra v čínskom Čeng-čou.

Balážová mala nádej na finále v Markhame aj vo štvorhre žien po boku Češky Hany Matelovej, ale ich ťaženie ukončili v semifinále Číňanky Čche Siao-si, Li Ťia-ji, ktoré postúpili vďaka víťazstvu 3:0.

Miešaná štvorhra - semifinále:

Ľubomír Pištej, Barbora Balážová (SR) - Sharath Kamal Achanta, Manika Batrová (India) 3:2 (-8, -10, 3, 6, 3)

finále:

Ľubomír Pištej, Barbora Balážová (SR) - Čao Čao-jen, Liou Si (Čína) 3:1 (5, -3, 7, 2)

Štvorhra žien - semifinále:

Barbora Balážová, Hana Matelová (SR/ČR) - Čche Siao-si, Li Ťia-ji (Čína) 0:3 (-7, -11, -8)


Tagy: Ľubomír Pištej Balážová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA