VIDEO Joshua po vydretom triumfe: Som zvyknutý rozdávať súperom KO, ale tento mi predtým ublížil

Anthony Joshua získal späť opasky majstra sveta
Anthony Joshua získal späť opasky majstra sveta

BRATISLAVA - Pred polrokom v New Yorku Anthony Joshua nečakane prišiel o svoju majstrovskú gloriolu, ale už ju má naspäť. Britský boxer ťažkej váhy síce v 14-tisícovej Diriyah Arene v Saudskej Arábii nezložil úradujúceho šampióna Andyho Ruiza pred časovým limitom, ale po taktickom priebehu v 12 kolách ho zdolal jednohlasným výrokom troch rozhodcov. Tridsaťročný Brit si tak od rovnako starého Američana mexického pôvodu vzal späť, čo mu v júni požičal. Opasky v organizáciách IBF, WBA, WBO aj IBO.

"Tajomstvo spočíva v tom, že musíte rozdať viac úderov ako prijať. Nesmiete sa nechať doudierať. Som zvyknutý, že súperov knokautujem. ale tento mi predtým ublížil, čo uznávam. Rešpektujem ho aj po tomto svojom víťazstve," uviedol Anthony Joshua a pre BBC Sport významne dodal: "Toto víťazstvo je pre mňa emotívne, hoci sa snažím zachovať pokoj. Som hladný po úspechoch, ale vo vnútri zostávam pokorný. V živote som mal aj slabé chvíľky, ked som urobil chyby a bol som na zlej ceste. Odrazil som sa však, dozrel a vrátil sa naspäť."

Ruiz uštedril Joshuovi dosiaľ jedinú prehru v jeho kariére v profiringu, ktorá sa ráta na 24 súbojov. Aktuálne však aj vinou zjavnej nadváhy za svojím pohyblivejším a rýchlejším rivalom zaostal. "Bol to Joshuov večer. Nebol som dostatočne pripravený, príliš veľa som pribral a nechal sa udierať," priznal Ruiz.

Joshua sa zaradil k legendám ťažkej hmotnostnej kategórie Muhammadovi Alimu, Lennoxovi Lewisovi, Floydovi Pattersonovi či Vladimirovi Kličkovi. Tí všetci si dokázali vziať späť titul šampióna, o ktorý predtým prišli. Ďalším cieľom olympijského šampióna z Londýna 2012 bude zdolanie Ukrajinca Oleksandra Usika. Ich súboj by sa mal uskutočniť do 180 dní. "Čo si zaumienim, to aj urobím. Ak mám boxovať proti ďalším elitným súperom v mojej divízii, tak budem," dodal Joshua. Na listine čakateľov je aj Bulhar Kubrat Pulev a podľa BBC musí dôjsť k dohode, ktorého súpera Joshua uprednostní.

Bez ohľadu na výsledok mal Joshua za súboj o majstrovské opasky sľúbený astronomický honorár 66 miliónov libier, pričom Ruizova odmena bola výrazne nižšia, "iba" 10 miliónov libier. A to aj napriek tomu, že vyzývateľ bol jeho súper.


Tagy: Anthony Joshua Andy Ruiz

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Nick Potts; Video: Youtube

DISKUSIA