VIDEO Niekdajšiu hviezdu Barcelony vítali tisícky fanúšikov: Malý šéf v Argentíne po 14 rokoch!

Mascherana vítali tisícky priaznivcov  Estudiantes de la Plata
Mascherana vítali tisícky priaznivcov Estudiantes de la Plata

BUENOS AIRES - Argentínskeho futbalového internacionála Javiera Mascherana privítali v sobotu večer tisícky fanúšikov jeho nového klubu Estudiantes de la Plata. "Malý šéf" sa do Argentíny vracia po 14 rokoch v zahraničí, počas ktorých obliekal dresy Barcelony, Liverpoolu i West Hamu United.

"Je to špeciálny deň pre mňa, keďže sa po takom dlhom čase môžem vrátiť do krajiny, kde som ako futbalista vyrastal,“ cituje Mascherana portál sports.fr. Odchovanca  River Plate presvedčil prezident Estudiantes, takisto argentínsky futbalový internacionál Juan Sebastian Veron. S tímom, ktorý v súčasnosti figuruje na 11.mieste najvyššej argentínskej súťaže, podpísal Mascherano zmluvu na 18 mesiacov, do platnosti vstúpi 1. januára 2020. Trénovať ho bude niekdajší kouč Albicelestes Gabriel Milito.

Oficiálne privítanie v novom klube sa malo pôvodne uskutočniť v utorok 10. decembra. Zmena nastala z bezpečnostných dôvodov, pôvodný dátum je totiž dňom, v ktorom svoj klub oslavujú priaznivci večného rivala Estudiantes – tímu Gimnasia.


Tagy: Javier Mascherano

Zdroj:
TASR
Foto:
profimedia.sk; Video: Youtube/Johna Streaming

DISKUSIA