VIDEO V UFC sa písala história: Raritné ukončenie neporazeného talentu USA nadchlo svet MMA!

Bryce Mitchell uspel po málo vídanom víťaznom chvate
Bryce Mitchell uspel po málo vídanom víťaznom chvate

WASHINGTON - Galavečer UFC v americkom Washingtone priniesol množstvo zaujímavých okamihov, z ktorých ale vynikal nad všetkými jeden naozaj raritný. O výkon večera sa postaral mladý americký talent Bryce Mitchell, ktorý v súboji s krajanom Mattom Saylesom predviedol víťazné zakončenie, ktoré vošlo do histórie.

Mitchell, ktorý vyhral v klietke všetkých svojich 12 doterajších vystúpení, totiž donútil amerického súpera ku kapitulácii unikátnym chvatom. Saylesovi nasadil extrémne bolestivého Twistera a po úspešnej realizácii tejto netradičnej techniky sa radoval len ako vôbec druhý muž v histórii MMA. Tým prvým bol ešte v roku 2011 Chang Sung Jung, ktorý takto raritne ukončil Leonarda Garcíu. 

"Je to vzácne, pretože je to strašne ťažké. V technike je hrozne veľa krokov. Vyzerá to divne, vyzerá to, že to nemôže fungovať, ale pre mňa je to bežný pohyb. Trénujem to raz až trikrát týždenne," okomentoval svoju víťaznú techniku mladý americký talent perovej váhy. Twister je jeden z najbolestivejších zápasových chvatov, ktorý vytvára páku na celú chrbticu a Sayles to už pri veľkom tlaku súpera jednoducho nemohol ustáť. Úspešné prevedenie netypického ťahu je ale extrémne náročné. 

Aj vďaka tomu bol výkon Mitchella ocenený výkonom večera a za triumf, ktorý vošiel do histórie, zinkasoval víťaz takmer 50 tisíc eur. Tretí triumf mladíka v UFC a celkovo dvanásty v dvanástich vystúpeniach rozhodne stál za to. Netradičný koniec ováciami ocenili aj diváci v hľadisku a unesení zostali aj komentátori zápasu. 


Tagy: MMA UFC Bryce Mitchell Matt Sayles

Zdroj:
športky
Foto:
profimedia.sk; Video: ESPN

DISKUSIA