VIDEO Slovenky po obrovskom debakli zdolali Lotyšky: Zostávame v hre o priamy postup

Radosť hráčok Slovenska
Radosť hráčok Slovenska

NEUCHATEL - Slovenské reprezentantky vo florbale uspeli vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta vo švajčiarskom Neuchateli, v pondelkovom súboji základnej B-skupiny zdolali Lotyšky 7:5. Napriek tomu, že Slovenky viedli po druhej tretine už 6:2, bol zápas mimoriadne dramatický, keďže ich súperky v tretej časti skorigovali na priebežných 5:6. Ziskom dvoch bodov slovenské hráčky nechali zabudnúť na sobotňajší debakel 1:23, ktorý im uštedrili favorizované obhajkyne titulu Švédky

V priebežnej tabuľke B-skupiny majú Slovenky na svojom konte dva body rovnako ako Švédky a Češky, tie však čaká ešte vzájomný zápas v pondelok večer. Ďalšími súperkami slovenských florbalistiek v B-skupine budú v utorok 10. decembra od 16.30 h Češky. Ak Slovenky chcú postúpiť priamo do štvrťfinále, musia v skupine skončiť na 1. alebo 2. mieste, v opačnom prípade ich čaká osemfinále.

Slovenské hráčky mali dobrý vstup do stretnutia a od 3. min viedli gólom Michaely Šponiarovej. Po prvej tretine slovenský tím viedol 3:1 a po druhej 5:2. Keď v 46. min opäť Šponiarová upravila už na 6:2, zdalo sa, že tím spod Tatier dosiahne pohodlný triumf. Opak bol pravda, keďže lotyšské hráčky v rozpätí 195 sekúnd strelili tri góly a prehrávali už len o jeden zásah. Kristína Hudáková však potom pridala poistku a keď necelé dve minúty pred koncom III. tretiny videoanalýza nepriznala presný zásah pre Lotyšky, Slovenky si pripísali cenné dva body.

Slovenské reprezentantky cestovali do Švajčiarska s cieľom minimálne obhájiť piate miesto z "domáceho" svetového šampionátu spred dvoch rokov. V porovnaní s MS 2017 síce prešiel slovenský tím výraznou obmenou, ale aj v omladenej verzii s viacerými 16-ročnými hráčkami si trúfa na prienik medzi najlepšie kolektívy na svete.

Majstrovstvá sveta žien vo florbale - Neuchatel (Švaj.) - B-skupina:
Slovensko - Lotyšsko 7:5 (3:1, 2:1, 2:3)
Góly: 3. a 46. M. Šponiarová, 18. a 56. K. Hudáková, 20. P. Hudáková, 38. Ferenčíková, 38. Belicová - 51. a 52. Gaugerová, 5. Roziteová, 25. Grapenová, 49. Pavlovská

hlasy po zápase (zdroj: szfb.sk):

Michal Jedlička, tréner SR: "Samozrejme sme spokojní, že sme to zvládli. Dievčatá ukázali, že sú dobré a schopné hrať s takýmto súperom. Myslím si, že Lotyšsko je s Poľskom šieste na svete a my sme boli trištvrte zápasu lepší. Na konci prvej tretiny nám to veľmi nešlo, potom sme samozrejme trochu znervóznili v tretej tretine po tých góloch, ale na druhú stranu, dievčatá ukázali, že vedia hrať pod tlakom. Dali siedmy gól a v pohode sme si to postrážili. Bol by som spokojnejší, ak by sme premenili naše šance, mali sme ich veľa, ak chceme uspieť v ďalších zápasoch, musíme byť efektívnejší."

Karolína Krištofová, brankárka SR: "Zo začiatku to bola fajn, myslím si, že prvá tretina bola z našej strany najlepšia. Postupne to začalo opadať a v tretej tretine sme začali zmätkovať. To sa nám nesmie stávať."

Denisa Ferenčíková, útočníčka SR: "Chceli sme vstúpiť do zápasu gólmi, aby sme sa upokojili a aby sme mohli ovládať zápas. Myslím si, že sme to aj dodržiavali, škoda tých výpadkov. Tretiu tretinu sme začali dobre, ale potom sme poľavili a ešte sme sa báli o výsledok. Musím sa v ďalších zápasoch viac koncentrovať, pretože som nepremenila viacero príležitostí."


Tagy: Slovensko Lotyšsko florbal

Zdroj:
SITA
Foto:
International Floorball Federation (IFF) - Claudio Schwarz; Video: Youtube

DISKUSIA