VIDEO Nie každý deň je nedeľa... Suchoty favoritov v NHL: V najlepšej lige sveta nikdy nie je nuda!

Gólová oslava hráčov SenatorsGólová oslava hráčov Senators Zdroj: SITA/AP/Sean Kilpatrick/The Canadian Press

OTTAWA - Traja slovenskí hráči sa predstavili v pondelkových zápasoch NHL. Ani jeden nebodoval, ani sa so svojím mužstvom netešil z víťazstva.

Jeden z najslabších tímov Ottawa doma pripravil Bostonu prehru 2:5. Pre hokejistov okolo kapitána Zdena Cháru je to tretia strata dvoch bodov za sebou, slovenský obranca odohral 18:18 min s bilanciou 1 strela, 1 "hit", 1 zablokovaná strela, 1 plusový bod.

Najväčšiu zásluhu na triumfe "senátorov" mal krídelník Anthony Duclair, ktorý zaznamenal dva góly a pridal aj asistenciu. Brankár Anders Nilsson si pripísal na konto 38 úspešných zákrokov a výborná bola aj defenzíva hostí. Zblokovala 29 striel, domáca iba šesť.

Anthony Duclair v šanci Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Sean Kilpatrick/The Canadian Press

"Je to pekný pohľad, keď vidíte, ako sa všetci obetujú. Dostali sme zaslúženú odmenu," uviedol Duclair pre nhl.com. Dvadsaťštyriročný útočník má momentálne výbornú formu, dva góly strelil aj v predchádzajúcom zápase Ottawy na ľade Philadelphie. "Je to náš najrýchlejší hráč," povedal tréner Ottawy D.J. Smith.

Mizéria favoritov

Tampa Bay s Erikom Černákom a Washington s Richardom Pánik v zostavách prehrali dokonca na vlastnom ľade. Tampa Bay nestačila na New York Islanders 1:5 a líder NHL Washington podľahol Columbusu 2:5. Richard Pánik počas takmer trinástich minút dvakrát vystrelil, dvakrát súperov bodyčekoval a na konci mal dva mínusové body.

Oliver Bjorkstrand a Pierre-Luc Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

Dve minúty strávil aj na trestnej lavici a raz bol úspešný na vhadzovaní. Columbus prerušil sériu štyroch prehier aj vďaka dvom gólom útočníka Cama Atkinsona a 37 zákrokom brankára Joonasa Korpisala. Švédsky útočník Washingtonu Nicklas Bäckström sa vrátil do zostavy po 8-zápasovej odmlke spôsobenej zranením v hornej časti tela a pripísal si gól aj asistenciu. Jeho tím utrpel prehru po šiestich víťazstvách.

Prišiel bod, ktorý sme si neželali

"Boli sme konzistentní dosť dlho, ale prišiel bod, ktorý sme si neželali. Tento zápas sa nám nevydaril. Neboli sme dostatočne ostrí a celkovo tam bolo veľa vecí, ktoré nám na ľade nevychádzali," priznal tréner Washingtonu Todd Reirden.

Seth Jones vs. Braden Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

Útočnými hviezdami nabitá Tampa Bay prehrala štvrtý z ostatných piatich zápasov. S NY Islanders nezvládla doma poslednú tretinu, v ktorej trikrát inkasovala. Dva góly strelil Brock Nelson, Semion Varlamov pomohol hosťom 31 zákrokmi. Erik Černák odohral takmer 18 minút s výkazom 1 strela, 1 "hit", 1 mínusový bod. Tréner Tampy Barry Trotz bol pochopiteľne spokojný: "Naše formácie v presilovkách a v oslabeniach boli dnes rozdielové. Zvíťazili sme zaslúžene, naši hráči ukázali zabíjacky inštinkt."

Colorado doma podľahlo Calgary 4:5 po predĺžení, "plamene" sa vďaka triumfu posunuli v tabuľke Západnej konferencie na 7. miesto. O ich víťazstve rozhodol v tretej minúte predĺženia Sean Monahan.

TAMPA BAY LIGHTNING - NEW YORK ISLANDERS 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)
Góly: 36. Stamkos (Shattenkirk, Cirelli) – 27. Johnston (Pulock), 29. Bailey (Cizikas, Boychuk), 48. Nelson, 55. Nelson (Lee, Eberle), 57. Lee (Bailey, Barzal). Brankári: McElhinney - Varlamov, strely na bránku: 32:24, 19.092 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - COLUMBUS BLUE JACKETS 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Góly: 41. Ovečkin (Orlov, Bäckström), 58. Bäckström (Ovečkin, Kuznecov) – 4. Atkinson (Nyquist, Texier), 27. Murray (Robinson), 47. Nash (Wennberg), 51. Bjorkstrand (Milano, Jones), 59. Atkinson. Brankári: Holtby - Korpisalo, strely na bránku: 39:38, 18.573 divákov.

OTTAWA SENATORS - BOSTON BRUINS 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Góly: 2. Anisimov (DeMelo, Chabot), 16. Duclair (Tierney), 22. Tierney (Namestnikov, Duclair), 58. Pageau (Namestnikov, Hainsey), 60. Duclair (DeMelo, Tierney) – 18. Bergeron (Pastrňák, Marchand), 58. DeBrusk (Pastrňák, Marchand). Brankári: Nilsson - Rask, strely na bránku: 28:40, 13.894 divákov.

COLORADO AVALANCHE - CALGARY FLAMES 4:5 pp (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)
Góly: 5. Graves (Donskoi, Compher), 31. Ničuškin (Graves, Nieto), 44. MacKinnon (Calvert, Cole), 51. Donskoi (MacKinnon, Burakovsky) – 30. Ryan (Kylington, Dubé), 37. Tkachuk (Gaudreau, Lindholm), 41. Mangiapane (Tkachuk, Lindholm), 42. Frolík (Rieder, Jankowski), 63. Monahan (Dubé, Giordano). Brankári: Francouz - Rittich, strely na bránku: 32:33, 17.588 divákov.

Viac o téme: Washington Capitals Jaroslav Halák Zdeno Chára Richard Pánik New York Islanders Boston Bruins Tuukka Rask Ottawa Senators Colorado Avalanche Columbus Blue Jackets Calgary Flames Erik Černák Tamp Bay Lightning