V kútiku duše dúfali, že Zlatan ich vypočuje: Snaha talianskeho klubu márna, vypadol z hry

Zlatan Ibrahimovič
Zlatan Ibrahimovič

MILÁNO - Zlatan Ibrahimovič, voľná hviezda bez pracovnej zmluvy, vyškrtol zo svojho zoznamu záujemcov ďalší tím. Nejde pritom o žiadne mužstvo, ktoré hýbe najrozľahlejšími prestupovými vodami. Riaditeľ Bologne Walter Sabatini športovo priznal, že švédsky hráč sa k jeho tímu nepripojí.

Bologna sa zaujímala o Ibrahimoviča rovnako ako milánske AC či Neapol, avšak s finančnými požiadavkami švédskeho ostrostrelca nemohla veľa spraviť. V súčasnosti sa ako najpravdepodobnejší javí jeho presun do AC Miláno, Neapol je z hry vonku. Partenopei mu ponúkli 18-mesačný kontrakt, odpoveď dosiaľ nedostali. 

"Dnes som s Ibrom nehovoril, ale v nedeľu áno," povedal tréner Neapolu Carlo Ancelotti na pondelkovej tlačovej konferencii. "Povedal mi, že sa nachádza v Los Angeles. Cíti sa veľmi dobre a počasie je tam perfektné," dodal Ancelotti, ktorý sa v Neapole má čo obracať, pretože mu podľa správ talianskych novinárov hrozí vyhadzov, ak situáciu čo najskôr neobráti k lepšiemu. 

Zlatan Ibrahimovič za čias AC Miláno

Agent Švéda s balkánskym pôvodom Mino Raiola však upozornil, že jeho klient sa nemusí vrátiť do Talianska. Zatiaľ sa iba šíria také zvesti, no nič nebolo potvrdené. "Ktorý z týchto troch klubov si vyberie? Ktovie, všetci sme slobodní muži," naznačil Raiola. Alebo počtom klubov blafoval? 

Ibrahimovič pred pár týždňami zavesil na svoj Instagram video so slovami, že sa vracia do Španielska. Následne vytvoril kontroverzné debaty, keď sa stal čiastkovým vlastníkom klubu Hammarby IF. Špekulácie s Talianskom však stále neutíchajú. Koluje Zlatanovým vesmírom aj ukončenie kariéry? "Nebudem nič vylučovať, ale je to nepravdepodobné. Ibra je stále vo vynikajúcej forme," doplnil agent Raiola. 

Rossoneri, zaplaťte mu a bude váš!

Prvotné indície sa možno potvrdia a nezničiteľný švédsky futbalový útočník Zlatan Ibrahimovič bude pokračovať v kariére v talianskom prvoligovom klube AC Miláno. Uznávaný športový denník Gazzetta dello Sport priniesol článok s titulkom: "Ibra si vybral - AC Miláno." K podpisu zmluvy ešte nedošlo, keďže 38-ročný zakončovateľ neakceptoval prvý návrh podmienok zmluvy.

Ibrahimovič nesúhlasil s polročnou zmluvou s možnosťou opcie a príjmom 2 milióny. Nakoniec sa však zrejme dohodnú. "Aj vo veku 38 rokov je to ešte stále výnimočný hráč. A zaslúži si veľký plat. Zlatan je Zlatan!," napísala talianska Gazzetta, cituje ju aj portál ORF.

Ibrahimovič v minulosti pôsobil v AC Miláno v rokoch 2010 - 2012 a v 85 zápasoch tam nastrieľal 56 gólov. Práve v tomto klube dosiahol jeden zo svojich štyroch titulov v talianskej Serii A a nazýval ho druhým domovom. Aktuálne je tím zo San Sira na 10. priečke Serie A so ziskom 20 bodov z 15 zápasov. "AC Miláno už nie je ten klub z čias, keď tam hrával Zlatan, ale jeho úloha bude oprášiť jeho zašlú slávu," napísali Taliani.


Tagy: Zlatan Ibrahimovič AC Miláno Mino Raiola Bologna FC

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
športky, SITA
Foto:
SITA/AP/Jae C. Hong

DISKUSIA