VIDEO Hamšík mal po veľkej pocte slzy na krajíčku: Lomcovali mnou emócie a chvelo sa mi srdce!

Marek Hamšík sa na neapolskom San Paolo dočkal veľkej pocty
Marek Hamšík sa na neapolskom San Paolo dočkal veľkej pocty

NEAPOL - Neapol "vybavil" domáci súboj Ligy majstrov s belgickým Genkom už v prvom polčase, keď najmladšieho brankára v histórii súťaže Maartena Vandevoordta (17 rokov a 287 dní) trikrát prekonal poľský legionár Arkadiusz Milik. Po zmene strán spečatil triumf 4:0 a postup talianskeho mužstva Dries Mertens.

Za hostí absolvoval celý duel reprezentačný stredopoliar SR Patrik Hrošovský. V zápase sa dočkal veľkej pocty aj kapitán slovenskej reprezentácie a bývalý hráč Neapolu Marek Hamšík. 


Hamšíka privítali neapolskí diváci s veľkými ováciami. "Neapol je môj druhý domov. Keď som videl obrázky na svetelnej tabuli, tak sa moje srdce zachvelo radosťou. Vďaka za skvelé roky," povedal slovenský reprezentant na štadióne San Paolo. Fanúšikovia po jeho slovách spievali chorály venované Hamšíkovi: "Olé olé, Marek Marek."

Hamšík prežíval celú udalosť veľmi emotívne. "Bolo to krásne, emócie boli silné, slzičky v očiach. Vypli svetlá a pustili moje dvojminútové video, v ktorom ukazovali moje góly v Neapole. Potom som išiel na ihrisko, kde mi môj prvý neapolský tréner, Edy Reja odovzdal dres. Nakoniec som išiel do stredu ihriska pozdraviť divákov. Boli to nádherné, nezabudnuteľné, emočné chvíle," uviedol Hamšík na svojom oficiálnom webe.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LEGEND! ForzaNapoliSempre

Príspevok, ktorý zdieľa SSC Napoli (@officialsscnapoli),

Súboju na štadióne San Paolo predchádzala veľmi milá udalosť. Po februárovom prestupe do Číny sa do Neapola vrátila klubová legenda - slovenský stredopoliar Marek Hamšík. Slovenský futbalista, ktorý v Neapole strávil dlhých takmer 12 rokov, dostal na pamiatku špeciálny dres a na veľkoplošnej obrazovke nechýbalo video s najpamätnejšími okamihmi Hamšíka v neapolskom drese.

"Lomcovali mnou emócie. Pri sledovaní videa sa mi chvelo srdce. Ďakujem. Neapol sa stal mojim druhým domov a mám radosť z každého návratu sem," povedal Hamšík podľa portálu goal.com.Taliansky tím SSC Neapol po hladkom triumfe postúpil do osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2019/2020 z druhého miesta, keď v Skupine E zaostal za víťazným Liverpoolom o jediný bod. Tím spod Vezuvu vedený Carlom Ancelottim sa tak oredstaví aj v jarnej vyraďovacej časti prestížnej milionárskej súťaže. 


Tagy: Marek Hamšík SSC Neapol Genk

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
profimedia.sk; Video: SSC Napoli, CalcioNapoli1926

DISKUSIA