VIDEO Slavia opäť proti Dortmundu nesklamala, Barcelona zarmútila Škriniarovcov

Milan Škriniar v súboji s Antoineom GriezmannomMilan Škriniar v súboji s Antoineom Griezmannom Zdroj: TASR/AP Photo/Antonio Calanni

DORTMUND - Futbalisti Borussie Dortmund postúpili do osemfinále Ligy majstrov. V dueli F-skupiny vyhrali nad Slaviou Praha 2:1 a v tabuľke predstihli Inter Miláno, ktorý doma prehral s oslabenou Barcelonou 1:2. V utorok si postup zabezpečili aj FC Valencia, FC Chelsea a Olympique Lyon.

Inter Miláno v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom potreboval proti FC Barcelona získať minimálne rovnaký počet bodov ako Dortmund v dueli so Slaviou. Barcelona nastúpila vzhľadom k istote postupu bez viacerých opôr na čele s Lionelom Messim a v 23. minúte ju zblízka poslal do vedenia Carles Perez. Minútu pred prestávkou potom vyrovnal Romelu Lukaku prízemnou strelou z hranice šestnástky, ale nádeje Interu definitívne pochoval v 86. minúte Anssumane Fati strelou spoza šestnástky cez brániaceho Škriniara. Pred Inter sa na postupovú pozíciu predral Dortmund. Ten viedol nad Slaviou zásluhou Jadona Sancha od 10. minúty. Tomáš Souček síce ešte do prestávky vyrovnal, no Julian Brandt v 61. minúte strelou z uhla k bližšej žrdi rozhodol.

Hráči Dortmundu sa tešia Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP Photo/Martin Meissner

V H-skupine si postup zahatal dovtedajší líder tabuľky Ajax Amsterdam domácou prehrou 0:1 s Valenciou, ktorú v 24. minúte zariadil Rordigo pohotovou strelou zvnútra šestnástky. Španielsky tím ide do osemfinále z prvej priečky, druhú si zabezpečila Chelsea triumfom nad Lille 2:1. Londýnčania potrebovali doma vyhrať a ich plány začal napĺňať už po necelých dvadsiatich minútach Tammy Abraham, ktorý po spätnej prihrávke Williana otvoril skóre. Cesar Azpilicueta potom v 35. minúte pridal hlavou druhý gól a Lille už v závere iba skorigovalo.

Tammy Abraham sa raduje Galéria fotiek (13) Zdroj: TASR/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Olympique Lyon sa v G-skupine pridal k už postupujúcemu Lipsku, keď s ním remizoval 2:2. Domáci zmazali dvojgólové manko a postupový bod im zariadil v 82. minúte gólom Memphis Depay. Bundesligista viedol v polčase 2:0, penalty premenili Emil Forsberg i Timo Werner. Z hry vypadol Zenit Petrohrad. Ten prehral na ihrisku Benficy Lisabon 0:3 a skončil až štvrtý aj bez Európskej ligy. Slovenský krídelník Róbert Mak naskočil za Zenit v 89. minúte.

Istotu účasti v osemfinále súťaže už v predstihu mali FC Barcelona, Bayern Mníchov, Juventus Turín, RB Lipsko, Manchester City, Paríž St. Germain, Real Madrid a Tottenham Hotspur.

Borussia Dortmund - Slavia Praha 2:1 (1:1)
Góly: 10. Sancho, 61. Brandt - 43. Souček. Rozhodoval: Karasev (Rus.), ČK: 77. Weigl (Dortmund) po 2. ŽK

Inter Miláno - FC Barcelona 1:2 (1:1)
Góly: 44. Lukaku - 23. Perez, 86. Fati. Rozhodoval: Kuipers (Hol.)
/M. Škriniar za Inter celý zápas/

Benfica Lisabon - Zenit Petrohrad 3:0 (0:0)
Góly: 47. Cervi, 58. Pizzi (z 11 m), 80. Azmoun (vlastný). Rozhodoval: Taylor (Angl.), ČK: 56. Santos (Zenit) po 2. ŽK
/R. Mak za Zenit od 89. min/

Olympique Lyon - RB Lipsko 2:2 (0:2)
Góly: 50. Aouar, 82. Depay - 9. Forsberg (z 11 m), 33. Werner (z 11 m). Rozhodoval: Lahoz (Šp.)

Chelsea Londýn - LOSC Lille 2:1 (2:0)
Góly: 19. Abraham, 35. Azpilicueta - 78. Remy. Rozhodoval: Sidiropoulos (Gréc.)

Ajax Amsterdam - FC Valencia 0:1 (0:1)
Gól: 24. Rodrigo. Rozhodoval: Turpin (Fr.), ČK: 90.+3 Gabriel (Valencia)

Viac o téme: FC Barcelona Slavia Praha Borussia Dortmund Inter Miláno Milan Škriniar