VIDEO Z nášho hradu si nik neodnesie skalp: 76ers berú všetko, úžasná koncovka v Miami

Joel EmbiidJoel Embiid Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

NEW YORK - Basketbalisti Philadelphie zostávajú i naďalej v tejto sezóne pred vlastnými fanúšikmi neporazení. V hale Wells Fargo Center v utorok zdolali v trinástom domácom zápase Denver 97:92. O dva zápasy kratšiu domácu neporaziteľnosť uhájilo i Miami, ktoré zdolalo Atlantu až po predĺžení 135:121.

Philadelphia, štvrtý tím Východnej konferencie, mala v priebehu zápasu s Nuggets k dispozícii až 14-bodový náskok a ešte v úvode štvrtej štvrtiny viedla dvojciferným rozdielom. Denver sa ale nevzdal. Sériou 8:0 sa dostal sedem minút pred koncom na rozdiel dvoch bodov.

Domáci ale opäť zabrali a víťazstvo Philadelphie spečatil v samom závere dvomi šestkami Joel Embiid. Kamerunský pivot 76ers sa celkovo postaral o 22 bodov, 10 doskokov a šesť asistencií. Denver prehral tretí raz za sebou a navyše už po piatich minútach prišiel o Jamala Murrayho, ktorý odstúpil zo zápasu kvôli zraneniu.

Al Horford oslavuje Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

Tretí tím Východnej konferencie Miami zdolalo Atlantu i napriek tomu, že minútu pred koncom základnej hracej doby prehrávalo o šesť bodov. Líder Hawks Trae Young, autor 21 bodov a deviatich asistencií, v tú chvíľu na palubovke zahlásil, že je po zápase. "Naša energia byla ta-tam vo chvíli, keď sa začalo predĺženie," priznal potom Young.

Heat totiž v kritickej chvíli zareagovali fantastickou šnúrou 22:0. Tou si najskôr vynútili nadstavenú päťminútovku a v nej pokračovali ako v závere štvrtej štvrtiny. Dvaja hráči floridského celku mali na konte triple-double. Jimmy Butler pomohol 20 bodmi, osobným maximom 18 doskokmi a 10 asistenciami. Pivot Bam Adebayo si vylepšil osobný rekord na 30 bodov, 11 asistencií a k tomu ešte doskočil 11 lôpt.

Vince Carter si podáva Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Lynne Sladky

Najviac bodov mal však na konte ich spoluhráč Kendrick Nunn, ktorý si stanovil nové osobné maximum. Ďalší hráč Miami Duncan Robinson premenil desať trojok a zastavil sa na 34 bodoch. Miami napokon vyhralo 135:121 po predĺžení a v tabuľke Východnej konferencie obsadzuje tretiu priečku s bilanciou 18-6.