VIDEO Filigránsky zásah Tatarovho spoluhráča: Takéto trefy padali v starých videohrách!

Shea WeberShea Weber Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

MONTREAL - Tomáš Tatar to má rozbehnuté na najproduktívnejšiu sezónu v NHL. Momentálne jediný konkurencieschopný slovenský útočník v najslávnejšej profilige má po 31 zápasoch v drese Montrealu na konte 27 bodov. Pre porovnanie vlani dosiahol kariérne maximum, keď rovnako ako hráč Canadiens v 80 zápasoch nazbieral 58 bodov (25+33).

Proti Pittsburghu šikovný krídelník strelil presilovkový gól aj so šťastím. "Neurobil som to, čo som chcel. Dostal som prihrávku na zadnú časť čepele hokejky a mal som šťastie, že to tam padlo. Snažil som sa rýchlo vystreliť, lebo sme stáli dvaja blízko brankára, a naozaj som mal šťastie," opísal Tomáš Tatar na webe Montreal Gazzette.

Aj tak sa mu podarilo brankárovi Pittsburghu Tristanovi Jarrymu prekaziť radosť z pokračovania série minút bez inkasovaného gólu. Zastavila sa na 177:14 min, čo je nový rekord Penguins (predtým Tomáš Vokoun 173:06 min v roku 2013).

Montreal po prvej tretine prehrával v Pittsburghu 0:1, ale potom otočil na 4:1. "Začali sme pomalšie, lebo sme predtým nehrali štyri dni. To sa stáva. Potom sme sa však nohami dostali do zápasu a môžeme byť spokojní s tým, čo sme predviedli. Dobre sme napádali hráčov súpera pri rozohrávke a keďže sme ľahko vyvážali puky z našej obrany, ušetrili sme tým veľa energie. Ak budeme hrať takto, môžeme ďalej víťaziť," doplnil Tatar v rozhovore pre zámorské médiá.

Tatar pochválil aj spoluhráča Sheu Webera, ktorý rovnako ako on strelil desiaty gól v sezóne. Rozdiel je v tom, že Weber je obranca a svojím presným zásahom zdvihol divákov zo sedadiel. Puk si v útočnej tretine hodil na bekhend, obkorčuľoval obrancu aj bránku súpera a kým sa Jarry presunul k správnej žŕdke, už bol puk v jeho bránke.

"Od obrancu očakávate, že to tam tvrdo vypáli, ale Weber to urobil šikovne. Veľmi pekný gól," pochválil Tatar. "Takýto gól som strelil naposledy vtedy, keď som hral videohru NHL 95," pousmial sa Weber.

Viac o téme: Shea Weber Tomáš Tatar Montreal Canadiens
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Matt Slocum; VIDEO: YouTube/SPORTSNET
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články