VIDEO Tatarov parádny gól prispel k výhre Montrealu, vyhasnutý Boston znovu bez bodu

T.J. Oshie prekonáva Jaroslava Haláka v bránke a dáva gólT.J. Oshie prekonáva Jaroslava Haláka v bránke a dáva gól Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

BRATISLAVA - Slovenský hokejista Tomáš Tatar gólom pomohol k triumfu Montrealu nad Ottawou 3:2 po predĺžení v stredajšom zápase NHL. V súboji Washington - Boston sa predstavili až traja Slováci. Na konci sa tešil útočník Richard Pánik v drese Washingtonu, ktorý zvíťazil 3:2. Pánik ani obranca Bostonu Zdeno Chára nebodovali, v bránke hostí bol Jaroslav Halák. Pripísal si 22 zákrokov.

Tomáš Tatar je pri streleckej chuti, keď skóroval v druhom zápase v rozpätí 24 hodín. Tatarov pokus bez prípravy už po 29 sekundách tretej tretiny skončil za chrbtom gólmana Ottawy Andersa Nilssona, ktorý mal zakrytý výhľad a sám pomohol puku do bránky. Bol to jedenásty gól 29-ročného slovenského krídelníka v tejto sezóne a dovedna dvadsiaty ôsmy bod. Z ostatných troch zápasov má Tatar bilanciu 2 góly a 2 asistencie.

Jeho zásah znamenal vedenie Canadiens 2:0, ale Senators do konca tretej tretiny vyrovnali na 2:2. O štvrtom víťazstve z ostatných piatich zápasov pre Montreal rozhodol v predĺžení Ben Chiarot. Brankár Cayden Primeau predviedol 35 zákrokov a vo veku 20 rokov si pripísal prvé víťazstvo v kariére. Syn niekdajšieho skvelého útočníka Philadelphie Keitha Primeaua odchytal iba druhý zápas v NHL.

Cayden Primeau odráža strelu Galéria fotiek (5) Cayden Primeau odráža strelu Gabriela Landeskoga Zdroj: SITA/Graham Hughes/The Canadian Press via AP

Trenér s pochvalou Montrealu nešetril

Duel kanadských tímov okorenila aj štatistická zaujímavosť. Obranca Ottawy Ron Hainsey vo veku 38 rokov odohral svoj 1100. zápas v NHL. Pred desiatimi rokmi bol v tíme Atlanta Trashers spoluhráčom slovenského obrancu Borisa Valábika. "Blokovali sme strely, vytvárali si pozície a odstraňovali zlé prihrávky. Tiež sme dobre zvládli hru v oslabení. Ešte dôležitejšie je však zostať disciplinovaný a nevystatovať sa presilovkám súpera," pochválil svojich hráčov tréner Montrealu Claude Julien, cituje ho portál denníka Montreal Gazette.

"Stačí vyhrať pár zápasov a potom sa dostaví ten správny pocit. Zrazu všetko ide správnym smerom a bolo to vidieť aj na tomto zápase. Zomkli sme sa a menej sa opúšťame na ľade. Teraz naša hra vyzerá naozaj dobre," vyhlásil rozdielový strelec Ben Chiarot na webe NHL.

Ben Chiarot sa teší Galéria fotiek (5) Ben Chiarot sa teší spolu s Joelom Armiom z rozhodujúceho gólu, ktorý dal v predĺžení Zdroj: SITA/Graham Hughes/The Canadian Press via AP

Súboj dvoch najlepších tímov

V súboji dvoch najlepších tímov NHL Washington zdolal Boston (3:2) a potvrdil líderskú pozíciu. Dvoma gólmi v tíme Capitals sa blysol T. J. Oshie, víťazný za stavu 2:2 padol z hokejky Johna Carlsona. Najproduktívnejší obranca NHL prekonal Haláka v bránke Bruins nechyteľnou delovkou z pravého útočného kruhu. Dosiahol dvanásty gól sezóny, na konte má aj 33 asistencií.

Halák po troch víťazných dueloch neuspel druhýkrát za sebou a povestné "momentum" stráca aj Boston, ktorý prehral štvrtý zápas v sérii. A to aj napriek 26. gólu streleckého lídra súťaže Davida Pastrňáka. "Urobili sme veľa vecí dobre, ale narazili sme na kvalitného súpera. Bol to dobrý zápas a neoplatí sa byť frustrovaný po ďalšej prehre. Treba ísť ďalej a pokračovať v zlepšených výkonoch," uviedol Zdeno Chára po prehre s Washingtonom, cituje ho portál NHL.

Jaroslav Halák počas toho, Galéria fotiek (5) Jaroslav Halák počas toho, ako zastavuje strelu v tretej tretine Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

Washington ako prvý tím v tejto sezóne prekonal hranicu 50 bodov a pred Bostonom má 5-bodový náskok (51-46). Pánik odohral vo štvrtom útoku Washingtonu 9:52 min s bilanciou 2 strely, 2 "hity", 1 zablokovaná strela, kapitán Bostonu Chára počas 18:20 min zablokoval tri strely, ale pripísal si aj 5 trestných minút.

Colorado opäť víťazne

Colorado doma zdolalo Philadelphiu 3:1 a bodovalo aj v ôsmom zápase v sérii, z toho bolo sedem víťazných. Dva góly strelil fínsky útočník Mikko Rantanen, ktorý sa solídne rozbehol po návrate na ľad po zranení. Avalanche sa zároveň prvýkrát v tejto sezóne dostali na čelo Západnej konferencie o bod pred obhajcu Stanleyho pohára St. Louis.

Výsledkové sumáre NHL - streda:

Montreal - Ottawa 3:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:32 min, 1 gól, 2 strely, 1 "hit", 2 trestné minúty, 1 víťazné buly (1/1), 1 plusový bod

Washington - Boston 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Richard Pánik (Washington) odohral 9:52 min, 2 strely, 2 "hity", 1 zablokovaná strela - Zdeno Chára odohral 18:20 min, 1 "hit", 3 zablokované strely, 5 trestných minút, Jaroslav Halák (obaja Boston) odchytal 58:11 min, 22 zákrokov z 25 striel, úspešnosť 88,0%

Colorado - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Viac o téme: Washington Capitals Jaroslav Halák Zdeno Chára Richard Pánik Tomáš Tatar Boston Bruins Montreal Canadiens Claude Julien T.J. Oshie Anders Nilsson Mikko Rantanen Cayden Primeau