Reprezentačný duel sa zmenil na komédiu: Ukončili sme zápas, aby z toho nebol cirkus!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/AP/Martin Meissner

BRATISLAVA - Veľmi kurióznym spôsobom sa skončil stredajší duel medzi Bieloruskom a Ukrajinou, ktorý bol súčasťou turnaja Euro Ice Hockey Challenge v maďarskej Budapešti. Stretnutie trvalo iba necelých 43 minút, keďže ho ukrajinský tím nebol schopný dohrať. V zápase sa mu totiž zranili obaja brankári, ktorí boli k dispozícii. Za stavu 4:1 pre Bielorusko sa tak rozhodcovia rozhodli nechať vypršať čas, ktorý zostával do konca tretej tretiny bez toho, aby sa hralo.

V ukrajinskej bránke nastúpil Oleg Petrov a v úvodnej časti držal šance svojho tímu nad vodou. V prostrednej tretine však štyrikrát inkasoval a v 38. min ho pre zranenie vymenil 21-ročný Bogdan Diačenko. Už po necelých troch minútach tretej tretiny si však gólman Donbassu Doneck zrejme zranil slabiny a musel byť ošetrovaný. Následne ešte na chvíľu skúsil do zápasu opätovne zasiahnuť, ale zakrátko zistil, že nemôže ďalej pokračovať.

"Doteraz som sa s ničím podobným nestretol v rámci trénerskej ani hráčskej kariéry. Obaja brankári utrpeli zranenia, pre ktorého nemohli v zápase pokračovať. Rozprávali sme sa bieloruskými trénermi a prijali sme riešenie ukončiť zápas, aby sa z toho nestal cirkus. Mohli sme do bránky postaviť aj hráča z poľa, ale prečo by sme niečo podobné mali robiť v priateľskom stretnutí. Máme pred sebou ešte dôležitejšie zápasy a musíme si vyriešiť svoje problémy," povedal hlavný tréner ukrajinskej reprezentácie Sergej Viter, cituje ho portál hockey.by.

Keďže zápas bol už viac-menej rozhodnutý, hlavní arbitri sa rozhodli ponechať skóre 4:1. Vo zvyšku zápasu sa tak hráči prechádzali po ľade a čakali na záverečný klaksón. Každopádne, Bielorusi si pripísali na konto B-skupiny prvé tri body a pokiaľ zvládnu aj piatkový duel s Kórejskou republikou, v Budapešti zabojujú o celkový trumf na podujatí s víťazom A-skupiny. Tú tvoria Francúzsko, Japonsko a domáca reprezentácia.

Viac o téme: Bielorusko Ukrajina Euro Ice Hockey Challenge Sergej Viter