Český reprezentant vyložil karty na stôl: Keď ho tréner kopol, sedel som vedľa neho!

Andrej Nestrašil v drese českej hokejovej reprezentácie
Andrej Nestrašil v drese českej hokejovej reprezentácie

PLZEŇ - Hokejový útočník Andrej Nestrašil je ako priamy účastník prepojený s radom káuz, ktoré hýbali v tejto sezóne zámorskou NHL v súvislosti so správaním trénerov voči hráčom. Dokonca sedel priamo vedľa krajana Michala Jordána, keď ho pred rokmi nakopol počas zápasu do chrbta Bill Peters. Ten bol dokonca obvinený z rasizmu. Dvadsaťosemročný hráč Magnitogorsku pripustil, že je sám ochotný všeličo prehliadnuť, ale musí cítiť, že tréner koná pre jeho dobro.

"Pozorne som to sledoval," uviedol Nestrašil v rozhovore pre ČTK a server sport.cz. "Mike Babcock a Bill Peters boli moji dvaja jediní tréneri v NHL. So súčasným dianím v NHL som navyše prepojený ešte trošku viac. Don Cherry, ktorý bol vyhodený z televízie za podobné veci, ma trénoval v jednom All Star zápase v juniorskej lige," pripomenul.

"Samozrejme poznám veľmi dobre 'Džordysa' (Jordána). A Akim Aliu zasa hral v ECHL za rovnaký tím ako ja, minuli sme sa snáď len o dva týždne," doplnil. Práve Aliu bol tým, kto obvinil Petersa z rasizmu, Jordána ten istý kouč pri zápase kopol do chrbta.

"O Billovi Petersovi by som sa nechcel baviť, nemá to pre mňa význam. Je to uzavretá záležitosť a nechcem sa do toho zbytočne miešať. K jeho kauze môžem povedať len toľko, že incident s Džordysom a ešte jedným obrancom sa naozaj stal. Sedel som na striedačke priamo vedľa Michala, keď ho Peters kopol. Nebola to nijako prehnaná story," povedal nestrašil.

Reprezentačného obranca mu bolo trošku ľúto: "Zatiaľ čo ľudí v Amerike si cenili, že to povedali verejne a nebáli sa, hoci to bolo neskôr, ľudia v Česku do Michala začali zbytočne kopať a hovoriť, že je to práskač. To je predsa na hlavu. Kto Michala osobne pozná, tak vie , že je to jeden z najslušnejších ľudí v hokeji. Rozhodne to nie je zlý človek, ktorý by si teraz chcel na niekom niečo dokazovať."

O Babcockovi sám nemôže povedať zlé slovo. Priznal dokonca, že bez neho by si NHL nikdy nezahral. "Samozrejme viem, že dokáže hrať nejaké hry. A je to človek, ktorého hráči buď milujú, alebo nenávidia. Aj to môže byť príčina, prečo je tak úspešný. Ku mne sa ale vždy správal dobre. Samozrejme niekedy zareval. Pre mňa je ale vždycky dôležité, keď viem, že to ten daný tréner robí pre mňa," povedal Nestrašil a pokračoval: 

"Nech ma potom pokojne kopne do chrbta, to mi nevadí. Ak to robí kvôli tomu, aby som bol lepší hokejista, nie kvôli vlastnému egu. To je tiež ten najväčší rozdiel medzi nimi (Babcockom a Petersom). Keď to tréner robí s láskou a chce mi pomôcť, tak hoci to nie je ten najlepší prístup, nevadí mi to. Z Petersa som ale nemal taký pocit, že to robí v prospech hráčov."

Babcock skončil v Toronte, Peters rezignoval na post trénera Calgary, v Chicagu bol z rovnakých dôvodov odstavený Marc Crawford. "Babcock si zase čoskoro prácu nájde. S Crawfordom mi to prišlo trošku prehnané. Chlapci, čo to povedali, spätne priznávali, že ho milovali. Že pre neho hrali radi. Len týmchceli potvrdiť, že sa to v hokeji deje," uviedol Nestrašil.


Tagy: Mike Babcock Andrej Nestrašil Bill Peters

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP - Heikki Saukkomaa/Lehtikuva

DISKUSIA