Slavia môže počítať so štedrými odmenami: Za Ligu majstrov priletia na účet milióny!

Tomáš Souček oslavuje gól Slavie
Tomáš Souček oslavuje gól Slavie

PRAHA - Futbalovej Slavii Praha vynesie tohtoročná účasť v Lige majstrov vyše 18 miliónov eur. Najvýraznejšiu položku zarobil český šampión postupom do základnej skupiny, za ktorý UEFA vypláca 15,25 milióna eur. Za minuloročným rekordom Plzne však červenobieli výrazne zaostali, Plzeň si prišla na približne 31 miliónov.

Okrem bonusu za postup do skupiny Slavisti získali financie za dve remízy, ktoré v šiestich zápasoch uhrali. Za bod UEFA vypláca tímom 900 tisíc eur, "zošívaný" si teda za výsledky na ihrisku prišli na zhruba 1,8 milióna. Mohli získať viac, keby napríklad hneď v prvom dueli skupiny v Miláne nedostali v nastavení vyrovnávajúci gól na 1:1.

Ďalší viac ako milión eur dostane Slavia v hodnotení klubového koeficientu za posledných desať rokov. Tento systém distribúcie odmien UEFA mal premiéru v minulej sezóne. Celková suma sa delí na jednotlivé akcie v hodnote 1,108 milióna eur a Slavia by ako najhoršie umiestnený klub mala získať práve jeden diel. Plzeň pred rokom násobila túto sumu siedmimi.

Ďalšie financie vyniesol Pražanom predaj vstupeniek a tiež dostanú podiel z predaja televíznych práv. Presné sumy nie sú známe, malo by ísť o niekoľko stovky tisíc eur.


Tagy: SK Slavia Praha

Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA