Slováci o tretie miesto proti Nórsku: Hlasy po tesnej prehre s olympijským výberom Ruska

Na snímke vpravo tréner Slovenska Craig Ramsay a vľavo asistent Andrej Podkonický v hokejovom zápase Olympijský výber Ruska - Slovensko
Na snímke vpravo tréner Slovenska Craig Ramsay a vľavo asistent Andrej Podkonický v hokejovom zápase Olympijský výber Ruska - Slovensko

VISP - Slovenskí hokejoví reprezentanti vstúpili do prípravného turnaja NaturEnergie Challenge vo švajčiarskom Vispe prehrou s Olympijským výberom Ruska 2:3 po predĺžení a nájazdoch. V piatok o 16.15 tak nastúpia na zápas o tretie miesto proti Nórsku, ktoré prehralo s domácim výberom 0:5.

 Zverencom trénera Craiga Ramsayho vyšla prvá tretina, v ktorej sa po góloch Michala Vandas a Adama Lišku ujali vedenia 2:0, to si udržali aj po druhej časti, keď dokázali otupiť ofenzívnu silu "zbornej". Tá však vyrovnala v tretej časti zásluhou Semiona Košeleva a Michaila Kotľarevského. V nájazdoch napokon rozhodol Pavel Kudrjavcev. Zopakoval sa tak scenár z Nemeckého pohára, kde sa vzájomný duel oboch tímov skončil rovnakým výsledkom pre Rusko, no už po predĺžení.

hlasy po zápase:
Ján Pardavý, asistent trénera SR: "Po dvoch tretinách sme mohli vyhrávať viac ako 2:0. Ale Rusi neustále hrozili. Myslím si, že pri hre 5 na 5 sme boli lepší. Ale na začiatku tretej tretiny sme mali situáciu pred gólom vyriešiť lepšie. Potom sme boli viac vylučovaní, Rusi mali momentum hry. V závere sme potom mohli nakloniť zápas na našu stranu a v nájazdoch už Rusi ukázali svoju šikovnosť."

Michal Ivan, obranca SR: "Škoda, že sme to nedotiahli do úspešného konca. Nezvládli sme úvod tretej tretiny, Rusi sa potom chytili v presilovkách. Škoda."

Marcel Haščák, útočník SR: "Zbytočné vylúčenia a jedna chyba nás stála výsledok. Na konci som mal šancu, skočilo mi to. Je to škoda, mohlo to dopadnúť lepšie."

Matej Tomek, brankár SR: "Škoda, že nám ušiel úvod tretej tretiny, Rusom sme potom dali momentum, ktoré využili. Ja som sa cítil dobre, chalani mi pomáhali. Všetko som videl, bolo to dobré."


Tagy: Slovensko Olympijský výber Ruska

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA