Serena si nedávala servítku pred ústa: Nezaslúžim si menej len kvôli tomu, že mám prsia!

Serena Williamsová
Serena Williamsová

NEW YORK - Serena Williamsová je už niekoľko sezón pasovaná do pozície zrejme najlepšej tenistky všetkých čias, no okrem dychberúcej kariéry a vitríny plnej trofejí, patrí americká legenda k najväčším bojovníčkam za práva žien. Svoje dlhoročné myšlienky potvrdila aj v nedávnom rozhovore, v ktorom sa dotkla viacerých tém.

Dvadsaťtrinásobná vládkyňa grandslamových podujatí je známa nekompromisným postojom k prize money na okruhu WTA. Williamsová si myslí, že rovnaké odmeny pre mužov a ženy by malo ponúkať väčšie množstvo turnajov, a nie iba tie grandslamové. "Mám pocit, že všetci si zaslúžime to, čo si zaslúžime," priznala skúsená tenistka citovaná portálom tennisworldusa.


Čítajte aj: Emotívna rozlúčka pred tisíckami svojich: Šampiónka nebude sama, na pomoc dorazí aj Serena


"Zaslúžim si dostať rovnakú sumu. Nezaslúžim si menej len kvôli tomu, že mám prsia a muži nie. Odmalička pracujem rovnako tvrdo ako oni. Celý svoj život som obetovala tenisu a len kvôli svojmu pohlaviu by som nemala dostávať menej peňazí," razantne prehlásila tridsaťosemročná stálica ženského profesionálneho okruhu.

Nikdy nikoho nepodceňujem

Nezabudnuteľná kariéra sa pomaly, ale isto blíži ku koncu, no pre sebavedomú Američanku je tenis stále životnou láskou, ktorej sa nechce vzdať. Ako uviedla, postupuje zápas od zápasu, bez ohľadu na to, kto stojí na druhej strane kurtu. "V skutočnosti nikdy nikoho nepodceňujem. V každom zápase, keď nastúpim na dvorec, myslím na to, že sa môže stať čokoľvek," povedala Williamsová, ktorá v tomto roku nezískala ani jeden titul z turnajov veľkej štvorky. V Londýne i New Yorku ju od najcennejšej trofeje delila jediná výhra.

Jednoducho sa objaví a zvíťazí

V kariére sa však mamička dcérky Alexis Olympie tešila z obrovského množstva úspechov. Sedem titulov v All England Clube, rovnaký počin v slnečnom Melbourne či šesť triumfov na domácej pôde vo Flushing Meadows. To všetko a ešte oveľa viac patrí k hajlajtom skvostnej kariéry rodáčky zo Saginawu. Ako sama priznala, jej výsledky a dlhovekosť nie sú dané len hrou, ale predovšetkým tvrdou prácou.

"Veľa hráčov i trénerov mi vraví, že mám veľké šťastie. Hovoria, že Serena netrénuje. Jednoducho sa objaví a zvíťazí. Bože, keby som to dokázala, spravila by som tak. Nanešťastie, je to úplne inak. Myslím si, že čím ste starší, tým viac musíte trénovať," znela rázna odpoveď bývalej dlhoročnej svetovej jednotky.

Legenda legiend nezažila práve najúspešnejšiu sezónu, no jej ambiciózny cieľ vyrovnať dvadsaťštyri grandslamových titulov Austrálčanky Margaret Courtovej bol na spadnutie. Kým na centrálnom dvorci vo Wimbledone ju zarmútila v životnej forme hrajúca Simona Halepová, pred vypredaným publikom na dvorci Arthura Ashea jej prekazila majstrovské plány mladučká Bianca Andreescuová. Ďalšiu šancu bude mať už o pár týždňov. Australian Open 2020 štartuje 20. januára. 


Tagy: Serena Williamsová

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
SITA/AP/Adam Hunger

DISKUSIA