Letný odchod Guardiolu z Manchestru? Kormidelník City sa vyjadril ku špekuláciám!

Pep GuardiolaPep Guardiola Zdroj: SITA/AP/Martin Rickett

MANCHESTER - Hráči anglického futbalového šampióna Manchestru City v aktuálnej sezóne zaostávajú za výkonmi z predchádzajúceho ročníka. V priebežnej tabuľke Premier League strácajú po 16 kolách na lídra FC Liverpool až 14 bodov, a tak sa začína špekulovať o budúcnosti španielskeho trénera Pepa Guardiolu na Etihad Stadium. Štyridsaťosemročný kouč má so "citizens" platný kontrakt do roku 2021 a odmietol, že má v zmluve klauzulu umožňujúcu mu odísť už v lete 2020.

"Nie je to pravda. Pred niekoľkými týždňami som hovoril o svojich zámeroch, ktoré mám v klube," povedal Guardiola, cituje ho portál BBC.com. Uznávaný lodivod už v novembri uviedol, že je v klube šťastný a chce zostať žiť aj pracovať v Manchestri navzdory zhoršením výsledkom oproti vydarenej predchádzajúcej sezóne.

Manchester City prehral v aktuálnom ročníku Premier League už štyrikrát v 16 zápasoch, pričom v minulej sezóne si pripísal štyri prehry v 38 dueloch a v edícii 2017/18 našiel premožiteľa iba dvakrát. Napriek tomu Guardiola nechce počúvať špekulácie o nových posilách. "Sezónu chceme dokončiť s hráčmi, s ktorými sme ju začali. Po posilách sa budeme pozerať až v lete," doplnil rodák zo Santpedoru.

Viac o téme: Pep Guardiola Manchester City FC
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Martin Rickett
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články