Javorovým listom odľahlo: Kanada na juniorský šampionát aj s budúcou draftovou jednotkou

Kanadský krídelník Alexis Lafreniére
Kanadský krídelník Alexis Lafreniére

BRATISLAVA - Kanadský hokejový útočník Alexis Lafreniére sa neobáva toho, že by nenastúpil na blížiacich sa majstrovstvách sveta juniorov v českých mestách Třinec a Ostrava (26. decembra - 5. januára). Predpokladaná jednotka nadchádzajúceho draftu zámorskej NHL síce potvrdila, že má problémy s členkom, ale jej zdravotný stav sa zlepšuje.

"Cítim sa veľmi dobre. V ostatných dňoch sa môj členok zlepšoval a ja dúfam, že to bude už len lepšie," cituje 18-ročného krídelníka portál NHL.com. Lafreniére štartoval na MSJ už vlani, keď pomohol "javorovým listom" v piatich dueloch jedným gólom. Teraz má však výbornú formu v juniorskej QMJHL a v národnom tíme chce prebrať rolu lídra. Preto ho tréneri nepotrebujú skúšať v prípravnom kempe. "Hral v tíme už pred rokom a všetci vieme, že bude jeho súčasťou opäť. Nemusí nám nič dokazovať," uviedol Mark Hunter, jeden z členov realizačného tímu kanadskej "dvadsiatky".

Kanaďania dúfajú, že jeden z najväčších talentov ostatnej dekády nebude chýbať v úvodnom dueli turnaja proti USA, ktorý je na programe 26. decembra v ostravskej B-skupine. "Rozprával som sa s doktormi aj realizačným tímom. Myslia si, že je zbytočné tlačiť na niečo v prípade tohto zranenia. Ja sám sa veľmi teším na to, kedy sa vrátim na ľad," pokračoval Lafreniére, ktorý odohral v aktuálnej sezóne QMJHL 32 zápasov za Rimouski Oceanic so ziskom 70 bodov (23+47).

"Určite chcem byť čo najrýchlejšie späť v hre, ale niekoľko dní oddychu mi padne vhod. Pri hre ani bolesť v členku necítim, skôr je to po zápasoch. Môžem hrať, korčuľuje sa mi dobre a viem sa s tým problémom vyrovnať," dodal šikovný útočník, ktorý s Kanadou pred rokom ovládol Hlinka Gretzky Cup. Na pôde svetových šampionátov však ešte nezískal cenný kov.


Tagy: Kanada U20

Zdroj:
SITA
Foto:
nhl.com

DISKUSIA