Ramsay šokovaný z výkonu v prvej tretine: Len sme sledovali súpera, ako hrá hokej!

Tréner Craig Ramsay na slovenskej lavičke
Tréner Craig Ramsay na slovenskej lavičke

VISP - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali aj v druhom zápase na podujatí NaturEnergie Challenge 2019 vo švajčiarskom Vispe a obsadili posledné štvrté miesto. V piatkovom dueli o bronzovú pozíciu na turnaji podľahli Nórom 1:4.

Zverenci Craiga Ramsayho doplatili na slabší vstup do stretnutia, keď im nevyšla úvodná tretina. V nej dvakrát inkasovali z hokejok Jörgena Karteruda s Jonasom Holosom a dvojgólové manko už nedokázali zmazať. Marcel Haščák v druhom dejstve síce znížil, ale Slováci už ďalší presný zásah nepridali. Naopak, v tretej tretine definitívne zlomil ich odpor Thomas Valkvae Olsen a Karterud pridal poistku strelou do prázdnej bránky.

"Z nášho výkonu v prvej tretine som bol veľmi sklamaný. Asi prvýkrát pod mojim vedením sme len sledovali súpera, ako hrá hokej. Nebojovali sme, nekorčuľovali sme, bol som šokovaný. V druhej tretine sme to zmenili, boli sme blízko k vyrovnaniu a mali sme dostatok sebavedomia. Potom však prišiel tretí gól v závere zápasu a bolo po stretnutí. Nehrali sme celých 60 minút tak, ako to od hráčov požadujem. Ako tréner som za to zodpovedný," uviedol po zápase kanadský tréner Slovenska Craig Ramsay. 

"Na začiatku zápasu sme hrali málo s pukom, často sme ho od seba odhadzovali. Mali sme veľký chaos v obrannom pásme, čo nás stálo prvú tretinu aj celý zápas. Pri mojom góle sme zahrali s Liborom Hudáčkom nacvičený signál po buly. Mohol som prihrávať alebo strieľať. Zvolil som si druhú možnosť a vyšlo to. Mrzí ma však, že som neskôr nevyužil ďalšiu šancu. Stretnutie by sa mohlo vyvíjať inak," uviedol jediný úspešný strelec našich Marcel Haščák. 

Obranca a kapitán SR Peter Čerešňák vinil z neúspechu hlavne výkon v prvej časti hry: "Prvá tretina nám, bohužiaľ, ušla. Nóri v nej od začiatku do konca dominovali. V druhej časti hry aj vo zvyšku duelu sme chceli niečo urobiť s nepriaznivým skóre, ale súper si strážil tesný náskok a doviedol zápas do víťazného konca."

Turnajové vystúpenie Slovenska zhodnotil aj generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan: "Z našej strany to bol na turnaji jeden dobrý a jeden slabší výkon. Celkovo nám podujatie ukázalo veľa vecí, ktoré sme chceli vidieť. S výsledkami nemôžeme byť spokojní. Proti Rusom sme hrali kvalitne 40 minút, boli sme lepší, ale v záverečnej tretine sme neudržali náskok. Zápas nás stál veľa síl. V druhom dueli nám Nóri rýchlo ušli na rozdiel dvoch gólov. Neboli sme v úvode zápasu dobre pripravení a keď sme zapli, bolo neskoro."

"Prvá tretina bola slabá, nešli nám nohy, neviem, čo sa stalo. Potom sme doťahovali, ale nevyšlo to. Nebol to dobrý zápas z našej strany, nezaslúžili sme si vyhrať," zhodnotil slovenskú prehru útočník Marek Hecl.

Kritikou nešetril ani obranca Martin Štajnoch: "Celý zápas sme sa nevedeli dopracovať k šanciam. Nóri hrali jednoducho, vracali nám všetky puky naspäť do pásma, vznikali z toho situácie, na ktoré sme nevedeli reagovať."

Program NaturEnergie Challenge 2019 uzavrie večerný súboj o prvé miesto, v ktorom sa od 19.45 h stretnú domáci reprezentanti a hráči olympijského tímu Ruska.


Tagy: Miroslav Šatan Slovensko Nórsko Craig Ramsay Švajčiarsky pohár 2019

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA