VIDEO Česká hviezda privádzala súpera do zúfalstva, napínavý súboj Sekerovho Dallasu s Vegas

Max Pacioretty strieľa víťazný gól do bránky Bena Bishopa Max Pacioretty strieľa víťazný gól do bránky Bena Bishopa Zdroj: SITA/AP/Brandon Wade

DALLAS - Hokejisti Dallasu Stars síce v piatok bodovali v zámorskej NHL vo štvrtom zápase za sebou, pred vlastnými fanúšikmi však tím slovenského obrancu Andreja Sekera podľahol organizácii Vegas Golden Knights 2:3 po predĺžení. Ziskom bodu síce "hviezdy" zostali na 4. mieste tabuľky Centrálnej divízie, no bodovo sa dotiahli na tretí Winnipeg Jets.

Hostia si triumfom upevnili štvrtú priečku v Pacifickej divízii a v hodnotení Západnej konferencie sa na svojho piatkového súpera dotiahli na rozdiel jediného bodu. Reprezentant SR Sekera na ľade strávil 18:28 min a do štatistík si prepísal dve zblokované strely.

Dallas v piatok viedol gólom Taylora Fedun z prvej tretiny, ale v druhej za hostí skórovali William Karlsson a Chandler Stephenson. V tretej na 2:2 vyrovnal Jamie Benn, v extra päťminútovke však triumf Vegas zariadil Max Pacioretty. "Dnes bolo dobre vidieť, ako to vyzerá, keď sa nám darí a keď nie. Prvá tretina nám nevyšla, no v druhej to bolo omnoho lepšie, keď sme na ľade vystupovali ako skutočný tím. Myslím si, že napokon sme zvíťazili zaslúžene," zhodnotil autor víťazného zásahu Pacioretty podľa oficiálneho webu NHL.

Taylor Fedun strieľa gól Galéria fotiek (6) Dallas viedol gólom Taylora Feduna, ktorý strelil gól do bránky Malcolma Subbana Zdroj: SITA/AP/Brandon Wade

O prvá dva góly Knights sa postarali William Karlsson a Chandler Stephenson, brankár Malcolm Subban kryl 28 striel súpera. "Je to veľké víťazstvo. Patria k tým lepším tímom v lige. Hrajú naozaj dobre. Dúfam, že nám to dodá sebadôveru," povedal pre nhl.com tréner Gerard Gallant.

Za Dallas skórovali Taylor Fedun a Jamie Benn, brankár Ben Bishop mal 29 úspešných zákrokov. "Hviezdy" prehrali prvýkrát po troch víťazstvách. "Mali sme veľmi dobrú prvú a veľmi zlú druhú tretinu. Myslím, že nám nevyšla ani tretia. V predĺžení sme mali veľkú šancu, no nepremenili sme ju a oni potom rozhodli pri našom striedaní formácií," uviedol tréner Dallasu Rick Bowness.

Ben Bishop nedokázal chytiť Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Brandon Wade

Sklamaný bol po súboji domáci kouč Rick Bowness, ktorý v úvode aktuálneho týždňa z pozície asistenta nahradil doterajšieho hlavného trénera Jima Montgomeryho. Ten sa musel porúčať pre neprofesionálne správanie sa. "Myslím si, že tretia tretina bola vyrovnaní. V predĺžení sme mali šancu rozhodnúť, no nepremenili sme ju a tak prišiel trest a gól dal náš súper," zhodnotil Bowness.

Colorado potvrdilo úlohu papierového favorita

V druhom piatkovom súboji potvrdili úlohu papierového favorita hráči Colorada Avalanche, ktorí doma zdolali New Jersey Devils 3:1 a sú späť na čele tabuľky Západnej konferencie o bod pred St. Louis Blues. "Lavína" bodovala už vo ôsmom súboji za sebou, kým "diabli" si pripísali už siedmu prehru v rade a v hodnotení Východnej konferencie im patrí až predposledná 15. priečka.

Pavel Francouz úspešne chytá Galéria fotiek (6) Pavel Francouz úspešne chytá strelu Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

Hlavný kouč Devils Alain Nasreddine, ktorý v úvode decembra nahradil Johna Hynesa, tak stále čaká na prvý triumf na poste hlavného trénera. Výrazný podiel na úspechu domácich mal aj český brankár Pavel Francouz, ktorý si pripísal 37 úspešných zákrokov. "Bol to jeden z tých večerov, keď vás puky doslova triafajú a vy si to môžete užívať. Moji spoluhráči hrali predo mnou veľmi dobre, takže to dosť pomohlo," povedal Francouz.

New Jersey tesne pred štartom zápasu stiahlo zo zostavy svojho najproduktívnejšieho hráča Taylora Halla. Rozhodol o tom manažment klubu, keďže útočníka pravdepodobne vytrejduje. Tréner Alain Nasreddine sa to dozvedel počas rozcvičky pred duelom. "Nebudem klamať, je to veľká novinka, keď si jeden z najlepších hráčov ligy neoblečie pred zápasom dres," povedal.

Výsledky:

DALLAS STARS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 16. Fedun (Radulov, Lindell), 55. Ja. Benn (Seguin) - 25. Karlsson (Marchessault, Theodore), 35. Stephenson (Pacioretty, Stone), 61. Pacioretty (Theodore, Stone). Brankári: Bishop - Subban, strely na bránku: 30:32, 18.532 divákov.

COLORADO AVALANCHE - NEW JERSEY DEVILS 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 12. Landeskog (MacKinnon, Girard), 28. Ničuškin (Barberio), 60. MacKinnon (Rantanen, Nieto) - 56. Müller (Zacha, Simmonds). Brankári: Francouz - Domingue (32. Blackwood), strely na bránku: 37:38, 18.034 divákov.

Viac o téme: Andrej Sekera Dallas Stars Nathan MacKinnon Max Pacioretty