VIDEO Fantastická Fialková opäť útočila na pódium: V stíhačke finišovala medzi najlepšími

Paulína Fialková
Paulína Fialková

HOCHFILZEN - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila v nedeľných stíhacích pretekoch 2. kola Svetového pohára piatu priečku. V rakúskom Hochfilzene zaostala o 1:02,9 minúty za víťaznou Nórkou Tirill Eckhoffovou. Pódium doplnili druhá Švédka Hanna Öbergová (+25,8 s) a tretia Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová (+39,7). Ivona Fialková bola 56. s odstupom 4:38,3 min na víťazku.

Dvadsaťsedemročná P. Fialková skončila už v rýchlostných pretekoch tesne za pódiom a do stíhačky vyštartovala 22 sekúnd za talianskou líderkou Dorotheou Wiererovou. Na úvodnú streľbu dorazila v početnej vedúcej skupine, absolvovala ju bezchybne a figurovala na štvrtej pozícii necelých sedemnásť sekúnd za Tandrevoldovou. Na druhom bežeckom úseku sa rozdiely na prvých miestach zmenšili, P. Fialková však netrafila tretí terč a klesla na siedmu priečku s takmer polminútovým mankom na vedúcu nórsku dvojicu Eckhoffová, Tandrevoldová.

 Na tretej položke sa na čele osamostnila Eckhoffová, Tandrevoldová spravila jednu chybu a tesne za ňu sa už zaradila Slovenka, ktorá odstrieľala bez zaváhania a priebežne sa dostala na pódiové umiestnenie. Na trati sa k nim pridali Öbergová s Francúzkou Justine Braisazovou, ktorá odštartovala z 25. miesta. Na záverečnej streľbe vyčistila Eckhoffová všetky terče a suverénne si dobehla po siedme prvenstvo na podujatiach SP. V súboji o druhú pozíciu si najlepšie počínala Öbergová, P. Fialková strieľala pomalšie než súperky a navyše minula jeden terč. Napokon finišovala piata, keď pred ňou skončila aj Braisazová.Ivone Fialkovej sa po 31. mieste zo šprintu nedarilo, spravila až osem streleckých chýb a dobehla na chvoste výsledkovej listiny.


Tagy: Paulína Fialková Ivona Fialková Tiril Eckhoffová Hanna Öbergová

Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia; Video: Facebook

DISKUSIA