VIDEO Famózna Vlhová opäť rozjasala celé Slovensko: Krásne víťazstvo v paralelnom slalome!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa teší po triumfe v paralelnom slalome žien Svetového pohára Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa teší po triumfe v paralelnom slalome žien Svetového pohára Zdroj: TASR/AP/Sergio Bisi

ST. MORITZ - Slovenská zjazdárka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v tejto sezóne Svetového pohára, keď triumfovala v paralelnom slalome vo švajčiarskom St. Moritzi. Počas celého súťažného dňa nenašla premožiteľku a pripísala si jubilejné 10. víťazstvo vo Svetovom pohári. Vo finále zdolala Švédku Annu Swennovú Larssonovú o 0,02 sekundy. Rodáčka z Liptovského Mikuláša nadviazala na úspech z 1. januára 2019, keď ovládla paralelný slalom v nórskom Osle.

Po víťazstve v dopoludňajšej kvalifikácii začala Petra Vlhová hlavnú súťaž súbojom s holandskou pretekárkou Adrianou Jelinkovou. V dvoch jazdách súperku deklasovala, keď zvíťazila s náskokom 1,48 sekundy. Naopak, domácich fanúšikov zarmútila Wendy Holdenerová, ktorá nečakane skončila po prehre s Taliankou Martou Bassinovou. Solídny výkon predviedla aj Slovenka reprezentujúca Česko Martina Dubovská, ale na Švédku Annu Swennovú Larssonovú stratila 35 stotín.

Od osemfinálovej časti rozhodovala o postupujúcej pretekárke už iba jedna jazda. Petra Vlhová si zabezpečila štvrťfinálovú miestenku víťazstvom nad Nórkou Kristin Lysdahlovou, ktorej v cieli namerali o 52 stotín horší čas. Dvadsaťštyriročná pretekárka pokračovala ďalej vo výborných výkonoch. Kanaďanka Laurence St. Germainová síce vzdorovala favorizovanej súperke, ale v druhej časti trate zaostala za Liptáčkou o tri desatiny sekundy.

Petra Vlhová Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Sergio Bisi

V semifinále stavila na absolútne riziko Slovinka Meta Hrovatová a ešte v polovici trate bola pred trojnásobnou medailistkou z tohtoročných majstrovstiev sveta. Rodáčka z Kranjskej Gory sa však nevyvarovala veľkej chyby, zaostala o 0,39 s a napokon neuspela ani v súboji o tretie miesto, kde bola nad jej sily Rakúšanka Franziska Gritschová. Finále bolo v znamení súboja Petra Vlhová - Anna Swennová Larssonová. Bol nesmierne dramatický, ale napokon dosiahla Slovenka o dve stotinky lepší čas.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - St. Moritz (Švaj.) - paralelný slalom - nedeľa: