VIDEO Českí hokejisti na seba v Rusku iba nechápavo pozerali: Je to hanba!

Český tréner Miloš ŘíhaČeský tréner Miloš Říha Zdroj: Profimeda

MOSKVA - Českí hokejisti sa pri tradičnom nástupe pred zápasom Channel One Cupu proti Švédsku nedočkali hymny. Kým Severanom ju organizátori v hale CSKA Moskva zahrali bez problémov, na českú sa čakalo márne. Zaspievali ju ale fanúšikovia.

Na kocke nad ľadom už viala česká vlajka, ale známe tóny neprichádzali. Len zhruba na päť sekúnd sa ozvali tie, ktoré s ňou nemali nič spoločné. "To je zlyhanie, ktoré sa nedá vylúčiť, môže sa to prihodiť. Pri technických problémoch našťastie zastúpili produkciu viac ako zdatne naši fanúšikovia," povedal tlačový hovorca českého tímu Zdeněk Zikmund.

A fanúšikovia sa po pôvodných rozpakoch a nechápavých pohľadoch naozaj činili. Akonáhle dospievali, vyslúžili si veľký potlesk realizačného tímu na čele s trénerom Milošom Říhom na striedačke, rovnako tak ich klepaním hokejok ocenili aj samotní hráči.

"Každý sme na seba trochu nechápavo pozreli, ale vzápätí tú inú hymnu zastavili, ani neviem, aká hymna to bola. A musím povedať - klobúk dolu pred fanúšikmi, že na to takto zareagovali," ocenil obranca Jakub Jeřábek, ktorý zastával úlohu kapitána .

Kouč Říha, ktorý počas trénerskej kariéry v Rusku dlhodobo pôsobil, si nebral servítky. "Je to hanba," vyhlásil. "Ako keby skončil turnaj, keď Rusi odišli hrať posledný zápas do Petrohradu. Čo asi nie je dobrá vizitka domácich. Od našich fanúšikov to bolo ale veľmi krásne. Pretože vďaka nim sme aspoň hymnu počuli, keď nám ju nezahrali," dodal Říha.

 

Viac o téme: Miloš Říha Česko Hymna Channel One Cup
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimeda; VIDEO: ČT 24
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články