Šporar v jednom z najúspešnejších tímov sveta? Kanoniera belasých chce 50-násobný majster krajiny!

Andraž Šporar
Andraž Šporar

BRATISLAVA - Slovinský útočník Slovana Bratislava Andraž Šporar strelil v skupinovej časti Európskej ligy UEFA 2019/2020 päť gólov v šiestich zápasoch. Zatienil aj hviezdnych útočníkov ako Edin Džeko, Marcus Rashford či Pierre-Emerick Aubameyang a viac gólov než on dosiahol len kanonier škótskeho tímu Glasgow Rangers Alfredo Morelos (6). Aj preto sa čoraz viac hovorí o možnom odchode 25-ročného útočníka z Tehelného poľa a práve Škótsko by mohlo byť jeho ďalšou zastávkou.

Belasý kanonier si na Slovane vystrieľal naozaj výborné meno, keď od svojho príchodu na Tehelné pole zaznamenal už 60 gólov a v Európskej lige patril medzi najlepších zakončovateľov prestížnej klubovej súťaže. Darí sa mu skvele aj v domácej Fortuna lige, kde v 11 dueloch zaznamenal 12 gólových zásahov a niet preto divu, že si ho všimli aj slávne zahraničné kluby.

Po tureckom Besiktasi Istanbul sa o služby Šporara evidentne zaujíma aj 50-násobný škótsky majster Celtic Glasgow, ktorý sa v Európskej lige kvalifikoval do jarného 16-finále. Jeden z najslávnejších klubov sveta, ktorý patrí do pätice tímov s počtom sto a viac klubových trofejí, je podľa britského portálu Dailyrecord ochotný za slovinského kanoniera Slovanu zaplatiť päť miliónov libier, čo je v prepočte asi 6 miliónov eur. Belasí na začiatku roka 2018 zo švajčiarskeho Bazileju vykúpili Šporara za zhruba 1,25 milióna a jeho súčasná trhová cena stúpla na dvojnásobok - teda 2,5 milióna eur. 

"Uvidíme. Na Slovensku sa mi páči a Tehelné pole je môj domov. Ak však príde nejaká ponuka, budeme to riešiť. Každopádne, to, čo som od Slovana dostal, mu nemôžem vrátiť, ani keby som strelil 200 gólov. Som veľmi vďačný prezidentovi klubu, pretože od začiatku to nebolo ideálne, ale on mi veril. Bol to dôležitý moment pre mňa. Zažil som tu možno najkrajšie momenty mojej kariéry, dnes som dal 60. gól za Slovan - neviem, čo mám na to povedať," uviedol Šporar pred zástupcami slovenských médií po záverečnej skupinovej prehre s portugalským celkom Sporing Braga (2:4) v Európskej lige UEFA. 

Šporar v kalendárnom roku 2019 strelil 36 gólov, čo sa mu ešte nikdy nepodarilo. S úsmevom povedal, že nevie, či jeho spoluhráč Marin Ljubičič dal toľko gólov počas tréningov. Okrem toho priznal, čo ho v súvislosti s futbalom na Slovensku mrzí. "Existujú krajiny, kde je futbal športom číslo jeden. Cítim, že na Slovensku to tak nie je. Možno keby na každý zápas chodilo 20-tisíc divákov, tak by hráči nerozmýšľali nad odchodom do zahraničia," dodal najlepší strelec minulého i súčasného ročníka Fortuna ligy.


Tagy: Celtic Glasgow Besiktas Istanbul ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík Andraž Šporar

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky, SITA
Foto:
TASR – Jakub Kotian; Video: Youtube

DISKUSIA